GÜLİZAR BİÇER KARACA ‘ACIPAYAM DEPREMZEDELERİ İÇİN TOPLANAN PARA ARAŞTIRILSIN’ DEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen deprem sonrası depremzedelerin sorunlarını ve depremzedeler için ayrılan kaynakların nereye harcandığının araştırılması için verdiği araştırma önergesinde CHP Grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu.

GÜLİZAR BİÇER KARACA ‘ACIPAYAM DEPREMZEDELERİ İÇİN TOPLANAN PARA ARAŞTIRILSIN’ DEDİ

AKP VE MHP REDDETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca TBMM Genel Kurulunda Acıpayam depremi için toplanan yardımların  araştırılması amacıyla CHP’nin verdiği önerge üzerine konuştu.  CHP ve İYİ Parti 'Acıpayam depremzedeleri için toplanan para araştırılsın, gerçek sahiplerine dağıtılsın.' dedi, AKP ve MHP reddetti

DERMAN BELEDİYECİLİĞİ İLE SARAY BELEDİYECİLİĞİ ARASINDAKİ FARKI DENİZLİ’DE GÖRDÜK!

Denizli’nin deprem gerçeğiyle bu yıl iki kez yüz yüze kaldığına dikkat çeken CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca  bu depremlerin 20 Mart 2019 tarihinde Acıpayam ve Serinhisar ilçelerini etkileyen 5,5 şiddetindeki deprem ve  8 Ağustos 2019'da Bozkurt ve Çardak ilçelerini etkileyen 6 şiddetindeki yıkıcı depremler olduğunu belirtti. Denizli’de yaşanan depremler sonrasında derman belediyeciliği ile saray belediyeciliği arasındaki farkı belirten Gülizar Biçer Karaca ‘Bozkurt depreminin ardından Bozkurt Belediye Başkanımızın derman belediyecilik anlayışıyla 2,5 ayda depremin açtığı yaralar dayanışma ruhu ile giderilirken Bozkurt ile aynı anda depremi yaşayan Çardak ilçemizde depremin açtığı hiçbir yaraya dokunulmamıştır. Acıpayam depreminden bu yana 7 ay geçmesine rağmen hala depremzedelerin sorunları çözülmemiştir.’ Dedi.

VERİLEN SÖZLER YEREL SEÇİMLER SONRASINDA UNUTULDU

Acıpayam depreminin 31 Mart Yerel Seçimlerinin hemen öncesinde meydana geldiğine dikkat çeken Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ’Yerel seçimler öncesi İçişleri Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Acıpayam’a gelmiş ve tutamayacakları sözleri vermişlerdir. Denizli Valiliğinin açıkladığı rapora göre Acıpayam depremi için 3 milyon 800 bin TL yardım aktarılmış fakat bu paraların nereye harcandığını bilmiyoruz. Acıpayam’da hala 270 aile konteynerlarda yaşıyor. Kış geliyor, soba yakmadan koyternerlarda elektrik ile ısınmak zorundalar. Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir. Fakat Acıpayam’da yedi aydan beri sosyal devlet olmanın gereği yerine getirilmemiştir.’ Dedi. Gülizar Biçer Karaca Acıpayam depremi sonrası yaşananların araştırılmasının Türkiye’nin afet yönetiminde ne kadar başarısız olduğunun, vatandaşlarımızın nasıl da mağdur edildiğinin anlaşılması açısından önemini belirtti. TBMM Genel Kurulunda Acıpayam için verilen araştırma önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI