DENİZLİ İŞKUR’DA İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİNE KATILDI, HAYATINA YÖN VERDİ

İŞTE EYÜP KOYUNCU’NUN DENİZLİ İŞKUR İLE YAŞAMA DÖNÜŞ HİKAYESİ

DENİZLİ İŞKUR’DA İŞ KULÜBÜ EĞİTİMLERİNE KATILDI, HAYATINA YÖN VERDİ

Ailemin 5 evladından birisiyim. Küçük yaşlarda annemi kaybettim ve kendimi kaybetmelerim de o zamanlarda başladı. Eski hükümlü olduğunuzda hayata geri dönüş yapmak o kadar da kolay olmuyor.

DENİZLİ İŞKUR İŞ KULÜBÜ ile tanışmam şöyle oldu. İŞKUR’dan bilgi alan bir arkadaşımdan, İŞKUR’un kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülere hibe destek verdiğini duydum. Denizli İŞKUR’a detaylarını sormak için gittim. O sırada iş kulübünde kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülere yönelik proje yazma eğitiminin ilk günüymüş. İş kulübü lideri beni hemen gruba dâhil etti ve eğitime başladım. Projenin her başlığı ayrı ayrı incelenerek eğitimimiz 4 günde tamamlandı. Eğitime katılmadan önce aklımda bu iş olur mu olmaz mı soruları dolaşırken, eğitim tamamlandığında artık net biçimde kendi işletmemi kurmak istiyordum. Bu hibe desteği alabilmem için aranan şartlardan biri de girişimcilik belgesine sahip olmaktı. Bu nedenle yine Denizli İŞKUR’a başvuru yaparak Girişimcilik kursuna katıldım, belgemi aldım.

Kurmak istediğim işletmenin ne olacağı ile ilgili belirsizlikleri iş kulübü eğitiminde tamamen gidermiştim. Büyükbaş hayvancılık yapmaya karar vermiştim. Bu kararımda 2 unsur var. Bunlardan biri; yapacağım işin hiç de yabancısı olmadığım bir iş olması; diğeri de benim hayvanlara karşı duyduğum inanılmaz sevgidir. Projemi teslim ettim ve bir süre sonra kabul edildiği haberi geldi. Ne kadar sevindiğimi anlatamam. Bu hem bana ışık oldu hem de mahallemde, “senin iş olmaz” diyen çoğunluğa umut oldu. Hatta bu dönemde arkadaşlarımdan biri de beni örnek alarak projesini İŞKUR’a sundu. Şubat 2019’da 4 büyükbaş hayvan ile işletmemi kurdum. Bugün itibari ile 7 büyükbaş hayvanım mevcut.  Bir başka gelir kaynağımda icar yolu ile ekip biçtiğim tarlalardandır. Hayvanlarım için gerekli kısmını ayırdıktan sonra, ürettiğim mısır slajını, yoncayı ve buğdayı satarak gelir elde etmekteyim. Hedefim işletmemi büyütebilmektir. Denizli İŞKUR’a ve Denizli İŞKUR bünyesinde çalışan İş Kulübü Lideri eğitmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum.

#DENİZLİ İŞKUR İŞ KULÜBÜ #Denizli #Sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI