"Erdal İnönü'yü saygı ve özlemle anıyoruz"

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, SHP Genel Başkanı Erdal İnönü'nün 12. ölüm yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Akbaba, açıklamasında "Erdal İnönü'yü saygı ve özlemle anıyoruz" dedi.

Akbaba, yaptığı yazılı açıklamada, Erdal İnönü'nün, hem bilim dünyasındaki başarılarıyla hem de Türkiye'nin gördüğü en saygın siyasetçilerden biri olarak halkın gönlündeki yerini alan yakın tarihin önemli isimlerinden birisi olduğunu söyledi.

İnönü'nün, dürüst, mütevazı, kibar ve beyefendi kişiliğiyle toplumun her kesiminin saygı duyduğu bir siyasetçi olduğunu ifade eden Akbaba, "Türkiye'de sosyal demokrasinin gelişmesi için yoğun çaba sarf eden Erdal İnönü, korkmadan çekinmeden kararlar almasını bilmiş ve daha güzel bir Türkiye hayaliyle yılmadan çalışmıştır. Mütevazı kişiliğini siyasete de taşımış ve bekletmeyen, bekleyen bir lider olarak gönüllerde yer etmiş çok değerli bir kişilikti. Türkiye siyasetinde unutulmaz izler bırakan Erdal İnönü'yü vefatının 12. yılında saygı ve özlemle anıyoruz." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI