Gizemli Tır Bulundu

Geçtiğimiz hafta Denizli’de bir kargo şirketinin kiraladığı tır ortadan kayboldu.

Gizemli Tır Bulundu

 Edinilen bilgilere göre kargo şirketi İstanbul’a göndereceği mal ve evraklar için tır kiraladı. Tır sürücüsü yanında bulunan 2. şoförle birlikte Organize Sanayi Bölgesinde bulunan binaya geldi. Malzemeler tıra yüklendi. 17 ED 084 plakalı tır yüklediği 750.000 TL değerinde kargo ile yola çıktı. Tırın yola çıkmasından 1 saat sonra tırın içindeki şoförlerle bağlantı kesildi. Firma yetkilileri ilk etapta tır şoförünün uyuyabilme veya kaza yapma ihtimalini düşündü. İlerleyen saatlerde endişeler artınca polis ve jandarma ekiplerine haber verildi. Polis ekipleri kısa sürede tır şoförünün kimlik bilgilerine ulaşıp tır ve şoförlerin bulunmasına yönelik çalışma başlattı.

Türkiye Genelinde Yaygın Olan Bir Dolandırma Şekli

Türkiye genelinde bu şekilde yaşanmış bazı olayların olduğu ortaya çıktı. Bazı tır şoförleri firma ile anlaştıktan sonra yükleri alıp o ürünleri daha ucuza satarak sırra kadem basıyor.

Jandarma titiz çalışmalarının sonucunu aldı

Jandarma ekipleri kimlik bilgilerine ulaştıkları tır şoförlerini karış karış aradı. Mobese kameraları tek tek incelendi. Kayıplara karışan tırı Manisa ilinde ortaya çıktı. Manisa Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçen Denizli jandarma Komutanlığı iş birliği içinde bir operasyon düzenledi. Yapılan operasyon sonrasında tır bulundu. Kargo şirketine ait malzemeler tırın içinde olmadığı tırın boş olduğu tespit edildi. 25 yaşındaki Fırat I. İfadesi alınmak üzerine Denizli’ye getirildi. Fırat I. Çıkarıldığı mahkemece Adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Jandarma tırdaki malzemelerin ve diğer şahısların yakalanması için geniş çapta soruşturma başlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI