SARAYKÖY'DE BAŞLADI ŞİMDİ HER PAZARDA TEZGAHI VAR

Sarayköy’ün mücadeleci kadınlarından Pembe Boz, evde kendisi için yapmaya başladığı susam tahinini önce komşularına sattı şimdi her pazarda tezgahı var.

SARAYKÖY'DE BAŞLADI ŞİMDİ HER PAZARDA TEZGAHI VAR

Kadınların küçük hayaller ile başlayıp ardından büyük ticari ataklara geçtiği bir başarı örneği de Sarayköy’de gerçekleşti. Sarayköy’de ev hanımıyken hem sıkıntıdan hem de eve ekonomik bir katkı sağlamak adına giriştiği susam yağını çekip tahin yapma fikri şimdi onu her pazarda bir tezgah sahibi yaptı. Pembe  Boz ise evde yapım fikriyle çıkıp işlerini büyütmesine varan bu yolculuğu anlatırken Çok çaba sarf ederek kat ettiği bu yolların verdiği emeğe değdiğini  ve çevresinden olumlu tepkiler aldığını belirtti. 

Boz “Önce kendime yaptım ve ailemdekilere denettim tabi ki bu noktada eşimin de büyük desteği oldu bana. Ardından komşularımda beğenince benden satın almaya başladılar. Ardından yine eşimin pazardan yer almasıyla burada  ürünlerimi daha çok insana ulaştırmaya başladım. Çevre ilçelerimiz olan Nazilli, Buharkent ve Buldan’dan gelip alanlar oldu, çekim işlemini gözlerinin önünde yapıyor olmam ve ürünün doğalığının da etkisiyle ardından oralarda da çok beğenilince gidip oranın pazarlarında da yer alıp satış yapmaya başladık. Şimdi çok şükür verdiğimiz bunca emeğe değiyor ve karşılığını alıyoruz. Kadınlar hayatın her alanında başarılı olabilirler, önemli olan cesaret edip yola çıkabilmeleri” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nalan bilgiç     2019-11-02 Başarılar canım be de alıyorum çok ğuzel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı