O CEZADAN 20 PLAKADA NASİBİNİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesi açıkladığı özel araçlarda sigara yasağı uygulaması hayata geçirildi.

O CEZADAN 20 PLAKADA NASİBİNİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada şahsi araçlarda sigara yasağının kapsamının genişletileceğini ve bununla ilgili bir çalışma yapılacağını söylemişti.

Erdoğan, “Ben şimdi bakıyorum; aracı kullanan sigara içiyor. Bazen ben de işaret ediyorum. Yazılı kaide girmek suretiyle şoför de arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Şimdi bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu işin üzerine çok daha sıkı gideceğiz. Para cezası ne gerekiyorsa olacak.” demişti.

Polis ekipleri, Muğla Menteşe ilçesinde de her yerde olduğu gibi  araç içerisinde sigara kullanıldığı tespit edilen otomobil ve hafif ticari araçları durdurdu. Menteşe’de yapılan uygulamada Denizli’den bir vatandaşta cezadan nasibini aldı. Uygulama başladığından bu yana bu konuda ceza alan ilk Denizli plakalı araç oldu. 20 AVV 269 plakalı otomobile ilçede yapılan uygulama sırasında durdurularak 153 TL para cezası kesildi.

Denizli'nin çok farklı noktalarına kurulan uygulama ekipleride gün boyu çok sayıda sürücüye aynı sebepten dolayı idari para cezası uyguladı. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı