STEFANİA MÜLLER DENİZLİ'DE İSLAMİYETİ SEÇTİ

Tavas’ta Almanyalı kadın, Müslüman oldu ve Sibel adını aldı.

STEFANİA MÜLLER DENİZLİ'DE İSLAMİYETİ SEÇTİ

 

İslamiyeti seçerek müslüman olmak için Müftülüğe müracaat eden Stefanıe MÜLLER için ihtida merasimi düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, İlçe Müftüsü Hanifi ÖZLEN, Stefanıe Müller’e İslam'ın esaslarını anlatarak, İslam dini ve Müslümanlık hakkında bilgi verdi.

İhtida töreni sonrası konuşan İlçe Müftüsü Hanifi ÖZLEN, "Bir kardeşimizin Müslüman olmasına şahitlik etmemizden dolayı Rabb'imize ne kadar şükretsek azdır. Allah katında tek dinin İslam olduğunu bir kez daha gördük. Müslüman olan Stefanıe kardeşimiz Sibel ismini aldı. Sibel hanımın ifade ettiği gibi, yaptığı araştırmalar sonucunda Müslüman olması gösteriyor ki; hak din ve Allah katında tek din İslam'dır. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabb'imden niyazım, Müslüman olan kardeşimize, yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin." diye konuştu.

Stefanıe Müller’de kendi arzusuyla kelime-i şehâdet getirip Müslüman olmanın büyük heyecan ve mutluluk yaşatığını belirterek, uzun yıllardır İslamiyet’i yakından inceleme fırsatı buldum. İslam Dinini akla, mantığa ve yaratılışa daha uygun olduğunu araştırmalarım neticesinde görerek, Müslüman olmaya karar verdim." dedi.

Müslüman olan Stefanıe Müller İlçe Müftüsü Hanifi ÖZLEN tarafından ihtida belgesinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı çeşitli yayınlar ve İngilizce Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

İhtida merasiminde nişanlısı, Tavas Merkez Aliağa Camii İmam-Hatibi Hasan YILDIZTEPE ve Kızılcabölük Mh. Demirci Camii İmam-Hatibi Bayram KÜSEK hazır bulunarak ihtida merasimine şahitlik yaptılar.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Vali Atik ve Başkan Zolan adım adım Denizli'yi denetliyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor
Denizli 2 spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyor