SARAYKÖY'DE 787 SİLAHLA YAKALANMIŞTI CEZASI BELLİ OLDU

Sarayköy'de depoya düzenlenen operasyonla yakalanan kaçak silah ticareti yapılan şüpheliye verilen ceza belli oldu.

SARAYKÖY'DE  787 SİLAHLA  YAKALANMIŞTI CEZASI BELLİ OLDU

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sonrası silahlarla beraber yakalanan A.Ö (30) yapılan sorgusunun ardından mahkemeye çıkarıldı. Operasyonda ele geçirilen silahların 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu kapsamına girmemesi nedeniyle zanlıya, 221 Sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfkler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçakları Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurmasına dair Kanun'a aykırı ruhsatsız satış yaptığı gerekçesiyle para cezası kesildi. 

DAHA ÖNCEDE AYNI SUÇTAN SABIKASI VARMIŞ 

Denizli'den önce Antalya'da aynı yöntemle işlediği suçtan dolayı yakalandığı ortaya çıkan A.Ö'nün silahları  Konya'da kaçak üretim yapan bir yere silahları yaptırdığı anlaşıldı.  Denizli'de yakalattığı tüfek başına 700 TL para cezası kesilen A.Ö'ye toplamda 550 bin 900 lira idari para cezası uygulandı.

BURDAN ÇIKINCA TEKRAR YAPACAĞIM 

Silah kaçakçılığı suçlamalırını kabul etmeyen zanlı silahları sadece av ile uğraşan insanlara sattığını ve serbest kalınca yine aynı işi yapacağını söyledi. Ele geçirilen 787 tüfeğe el konulurken zanlı savcılık emriyle serbest bırakıldı. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!