PAÜ Tıp Fakültesi Sertifikalarına Yenisini Ekledi

Paü Tıp FakültesiTıbbi Genetik AD Non invaziv prenetal test için Amerika’dan Sertifika alarak yeni bir başarı elde ettiler.

PAÜ Tıp Fakültesi Sertifikalarına Yenisini Ekledi

Bu sertifikaya sahip olan birkaç merkezden biri olduklarını dile getiren Genetik AD.Başkanı Prof. Dr. Hakan AKÇA özel kurumlarda yüksek fiyatlar ödenerek yaptırılan bu testi Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı’nda SGK kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirerek bu sayede yüksek ücret ödenmesine gerek kalmaksızın daha çok anne adayının bu imkandan faydalanabileceğini belirtti.

Prof. Dr. Hakan AKÇA gerçekleştirdikleri bu testin yeni nesil dizileme teknolojileri kullanılarak gebeliğin 10.-18. Haftaların arasında anne kanındaki fetal DNA’dan trizomi 13,18 ve 21 taramasına olanak sağlayan , %99’dan daha yüksek doğruluk payına sahip yeni bir tarama testi olduğunu ve bu testi ile Trizomi 21 olgularının %98'i, Trizomi 18 olgularının %94'ü,Trizomi 13 olgularının % 80'inin yakalanabildiğini sözlerine ekledi.

Tıbbi Genetik Dalı Dr. Öğretim Üyesi Nedim KARAGENÇ non invaziv prenatal testin yanı sıra tüm hastalıkların genetik açıdan tarayabilmesine olanak sağlayan Klinik Ekzom testi ve çocuk sahibi olamayan eşler için kapsamlı İnfertilite testleri de SGK kapsamında Anabilim dalımız tarafından hastalarımıza hizmet olarak sunulmaya başlandığını da belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!