SOKAK HAYVANLARIYLA TEK TEK İLGİLENİYOR

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde taksicilik yapan Murat Oluğ, her gün aracın bagajından çıkardığı mamalarla sokak hayvanlarını besliyor.

SOKAK HAYVANLARIYLA TEK TEK İLGİLENİYOR

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde  taksicilik yapan 41 yaşındaki Murat Oluğ, her gün kasaplardan topladığı sakatat veya kemikleri ya da aldığı hazır köpek ve kedi mamalarını taksinin bagajına koyarak günün belli saatlerinde sokak hayvanlarını besliyor.

 Oluğ’un  kendilerine mama vereceğini bilen sokak hayvanları da onun yolunu adeta dört gözle bekliyor. Oluğ,  taksinin bagajından mamaları çıkarıp tek tek hayvanlara yediriyor. Murat Oluğ’un bu özverili davranışı diğer vatandaş tarafından da takdirle karşılanıyor. Hayvanlara büyük bir sevgiyle bağlı olduğunu söyleyen hayvansever taksici, evinde de muhabbet kuşlarına bakıyor.

'ONLAR BİZE ALLAH'IN EMANETİ'

Her gün hiç aksatmadan hayvanları beslediğini belirten taksici Oluğ, 'Nerede aç bir hayvan görürsem Allah bize verdiği kadar ben de onları besliyorum. Onlar bize Allah'ın emaneti. Ben çok şükür onlara harcadığımın fazlasını kazanıyorum. Kimseden bir beklentim, isteğim yok. Ben gücüm yettiğince hayvanlara bakıyorum' dedi.  Sadece durağın etrafındaki hayvanları değil mümkün olduğunca gördüğü her hayvala ilgilendiğini söyleyen Oluğ, 'Geldiğim zamanı bildikleri için beni bekliyorlar. Diğer zamanlarda müşterilerimi gidecekleri yerlere bıraktıktan sonra eğer yolda sokak hayvanı görürsem onları da besleyip durağa öyle gidiyorum. ‘ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
DENİZLİ'NİN İLK PSİKOLOJİ ZİRVESİ 14 MART’TA!
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı
Büyükşehir Barış Manço’yu unutmadı