İYİ PARTİ DENİZLİ İSTİFA İLE SARSILDI

İYİ Parti'nin Denizli İl başkanı Hasan Hüseyin Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

İYİ PARTİ DENİZLİ İSTİFA İLE SARSILDI

Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleyen Bozkurt, yönetim kurulu ile birlikte istifa kararı aldıklarını söyledi.

Bir süredir İYİ Parti Denizli Millietvekili Yasin Öztürk ile aralarında bir takım yönetim farklılıkları oluşmaya başladığını ileri süren Bozkurt, "Biz parti içinde demokrasi ve kurulların tam çalışması açısından istişare görüşme esasını dile getirmeye çalıştık. Ancak bugüne kadar oluşan şeyleri belirlemelerde kurulların katkısı olmadı. Yaşanılan tartışmalar bugüne kadar geldi." dedi.

Bozkurt, il başkanlığı ataması yapıldıktan sonra kongre kararında çeşitli nedenlerden dolayı geçikmelerin yaşandığını anlatarak şöyle konuştu: "Bizim atandıktan 45 gün içinde kongre kararı almadığımız için sayın vekil geçen gün il yönetimine gelerek 'Artık ben artık bu olaya el koyuyorum. İl yönetimi düşmüştür ve görev bitmiştir.' dedi. Bu yöntem bize göre sakıncalıydı. Biz bu aşamadan itibaren böyle bir sürtüşmenin devam etmemesi ve partimize zarar vermemesi inancında olduk. Eğer biz hatalıysak ve bu işte yanlış düşünüyorsak diye o gün orayı boşalttık. Bu sebeple 2 Eylül'de yönetim kurulu üyeleriyle aldığımız ortak kararla istifa ediyoruz."

İYİ Parti İl Başkanlığına atandığı günden itibaren çalışmalarını yürütmeye çalıştığını ve bundan sonra da parti içerisindeki çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
G’scala Muhteşem Bir Defile ile Hizmete Girdi
G’scala Muhteşem Bir Defile ile Hizmete Girdi
PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi
PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi