YETKİLİLER SUSUYOR OLAN BAHÇE SAHİPLERİNE OLUYOR

Denizli’nin Babadağ ilçesinde, sayısı her geçen gün artan başıboş hayvanlar ekim alanları, bağ ve bahçelere büyük zarar veriyor.

YETKİLİLER SUSUYOR OLAN BAHÇE SAHİPLERİNE OLUYOR

Babadağ ilçesinde vatandaşlar sabah saatlerinde başıboş bırakılarak tüm gün bahçe aralarında dolaşan büyükbaş hayvanların ekili alanlarına zarar verdiğini söylediler. Yayla sakinleri “Başıboş inekler bizim ekinlere ve bahçelerimize büyük zarar veriyor. Defalarca belediye ekiplerine, kaymakamlığa, emniyet müdürlüğüne ve jandarmaya söylememize rağmen gereken önlemler alınmadı. Aslında koruma ekipleri kurulsun diye kaymakamlık kararı var ama maalesef bu konuda da hiçbir çalışma yürütülmemekte. Bu uygulama bir çok yerde başarılı bir şekilde sonuç verirken burada uygulanmaması böyle sonuçlar doğuruyor.  Belediye ve kaymakamlık yetkililerinden isteğimiz, sayıları her geçen gün artan başıboş hayvanlara bir çare bulmalarıdır.” dediler.

HAYVANLAR ZARAR VERİYOR SAHİPLERİ SORUMLULUK ALMIYOR

Yayla sakinleri başıboş dolaşan büyükbaş hayvanların ekili alan ve bahçelerine verilen zararın ardından  ise hayvan sahiplerinin hiçbir şekilde sorumluluk almadıklarını belirttiler. Bahçe sahipleri kendilerine ulaştığında o hayvan benim değil şunundur, o hayvan benim değil bunundur diyerek   yayla sakinlerini geçiştirmelerinin daha büyük bir soruna neden olduğunu belirttiler.

 

#denizli #sarayköy #babadağ #yetkili #başıboş #hayvan #büyükbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
G’scala Muhteşem Bir Defile ile Hizmete Girdi
G’scala Muhteşem Bir Defile ile Hizmete Girdi
PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi
PAÜ’lü Yabancı Öğrenciler Stratonikeia Antik Kenti ve Marmaris’i Gezdi