Reklamı Geç

Ülkemizin ve Denizli’nin İlk Hac Kafilesi Yola Çıkıyor

Denizli’den hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkacak I. Kafile Hacı adayları 4 Temmuz Perşembe günü Üçler Mahallesi Hilal Camii'nden akşam namazı sonrası telbiye, tekbir ve dualarla uğurlanacak.

Ülkemizin ve Denizli’nin İlk Hac Kafilesi Yola Çıkıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonuyla Hacca gitmek üzere Denizli Müftülüğüne kaydolan hacı adaylarının kutsal yolcuğu hakkında bilgi veren İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık, “İlimiz I. kafile hacı adaylarını, 4 Temmuz Perşembe günü Üçler Mahallesi Hilal Camii'nden akşam namazı sonrası düzenlenecek programla dua ve tekbirlerle uğurlayacağız.” dedi.

Müftü Vekili Palabıyık, Denizlimizin yanı sıra Kütahya ve Konya illeri hacı adaylarının 5 Temmuz’da ülkemizden kutsal topraklara gidecek ilk hac kafilelerinden olduğunu belirtti. Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkacak hacı adayları için İl Müftülüğünce uğurlama töreni yapılacağını ifade eden Palabıyık konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu sene ülkemizden toplam yaklaşık 80 bin kardeşimiz inşallah hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara yolculuğa çıkıyor. Bunlardan 1027’si Denizlimizden gidecek hacı adayımızdır. Bu hacı adaylarından 595'i Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği kafileler çerçevesinde hac yapacak. 432'si de seyahat acentelerinin düzenlediği kafilelerle hacca gidecek. Şehrimizden gidecek hacı adayları için oluşturulan hacı kafilelerinden üçü Diyanet İşleri Başkanlığı’yla, ikisi de özel seyahat acenteleri ile toplamda beş kafile gidecektir. Her hac kafilesinde bir kafile başkanı, bir bayan irşat görevlisi ve dörder din görevlisi toplamda altı görevlimiz bulunuyor. İlimizin ilk hacı kafilesini yani I. kafilemizi Üçler Mahallesi Hilal Camii'nde 4 Temmuz Perşembe günü akşam namazı sonrası düzenleyeceğimiz programla 165 hacı adayımızı telbiye, tekbir ve dualarla uğurlanarak Çardak Havalimanı’ndan 5 Temmuz Cuma günü saat 03.10’da kalkacak uçakla Medine'ye gidecek. Tüm Denizli'li kardeşlerimizi hacı adaylarımızı uğurlama programına davet ediyorum. İnşallah II. kafilemiz de 6 Temmuz Cumartesi günü Çardak Havalimanı’ndan Medine’ye gidecek, III. Kafilemiz ise, 9 Temmuz Salı günü Çardak Havalimanı’ndan Medine’ye göndereceğiz."

Denizli İl Müftülüğü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP SARAYKÖY'DE İLK ADAY ORTAYA ÇIKTI
CHP SARAYKÖY'DE İLK ADAY ORTAYA ÇIKTI
PAZARCI BIÇAĞIYLA VATANDAŞLARIN ARASINA DALDI
PAZARCI BIÇAĞIYLA VATANDAŞLARIN ARASINA DALDI