Reklamı Geç

Öselmiş, Vali Karahan İle Milli Eğitimdeki Usulsüz Atamaları Görüştü

Öselmiş, Vali Karahan İle Milli Eğitimdeki Usulsüz Atamaları Görüştü

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Özelmiş Vali Karahan’ı ziyaret etti. Ziyaret ile ilgili bilgi veren Öselmiş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kolaylaştırmak yerine zorlaştıran, sorun çözmek yerine sorun üreten bir yapı olduğuna değinerek, çok kısa süre önce Bakanlık tarafından yapılan sınav sonucuna göre ataması yapılan ve çok yüksek puan alarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan personellerin hiçbir izahı olmayacak şekilde farklı ilçe ve kurumlara adeta sürüldüklerini belirterek; İl Müdürlüğünün bahar rüzgarına kapılıp, kara kışa kapı araladığını belirtti.

Hizmet üretmek, rehberlik etmek, yerine göre denetim faaliyetinde bulunmak amacıyla yol gösterici bir tavır içerisinde olmaları gerekirken, bazı maarif müfettişlerinin makam ve unvanlarını kullanarak bir takım uygunsuz, devlet edep ve adabına yakışmayan eylemleri olduğuna değinen Öselmiş, “bunu kabul etmemiz mümkün değil, devletin imkanları millete hizmet için vardır. Hiç kimse bulunduğu makam ve mevkii kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaz. Buna asla müsaade etmeyiz.” dedi.

Sayın valimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde ki usulsüz atamaları, baskı, zulüm ve ben yaptım olduları; İl Müdürlüğünde görevli bazı müfettişlerin uygunsuz, devlet edep ve adabına yakışmayan eylemlerini ilettiklerini belirterek, “eski bürokratik uygulamalardan bir türlü vazgeçemeyen, vazgeçmek istemeyen; alanda hizmet yerine hezimet üreten personellerinden bi haber İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu pervasız tutum ve davranışları konusunda Sayın Valimizin hassasiyet göstereceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi Denizli Valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP SARAYKÖY'DE İLK ADAY ORTAYA ÇIKTI
CHP SARAYKÖY'DE İLK ADAY ORTAYA ÇIKTI
PAZARCI BIÇAĞIYLA VATANDAŞLARIN ARASINA DALDI
PAZARCI BIÇAĞIYLA VATANDAŞLARIN ARASINA DALDI