51 proje Pamukkale için yarıştı

DEGİAD Yaşayan Pamukkale Mimari Fikir Projesi Yarışması sonuçlandı.

51 proje Pamukkale için yarıştı

DEGİAD’ın Pamukkale’nin çehresini değiştirmek ve farkındalık yaratmak adına gerçekleştirdiği Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor isimli projesinin mimari ayağı olan “Yaşayan Pamukkale Mimari Fikir Projesi Yarışması’na 51 eser başvurdu. Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da bulunduğu jüri üyeleri toplam 11 eseri ödüle layık gördü

DEGİAD HABER

Pamukkale’de Dönüşüm Seninle Başlıyor Projesi kapsamında 15 Mart 2019’da başlayan ve 15 Mayıs 2019 tarihinde başvuruları sona eren ‘DEGİAD Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması’ sonuçlandı. Pamukkale Mahallesi’nin hem ulusal hem uluslararası ölçekte cadde ve sokaklarındaki mekânsal niteliğin geliştirilmesi için düzenlenen mimari proje yarışmasına 48 adet profesyonel kategori, 3 adet öğrenci kategorisi olmak üzere toplam 51 adet proje başvurusu yapıldı.

DEV KURUL TİTİZLİKLE İNCELEDİ

Başvurusu yapılan eserler arasından ödüle layık olanları belirlemek için dev bir seçici kurul oluşturuldu. Aralarında Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’ın da bulunduğu mesleki odaların Denizli’deki yetkin isimler ve akademisyenlerden oluşan 6 kişilik Seçici Danışman Kurulu’nun yanı sıra 11 kişilik seçici kurul ve 2 raportör üye eserleri büyük bir titizlikle inceledi.

İLK ÜÇ BU ŞEKİLDE BELİRLENDİ

DEGİAD’ın “Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması” 51 proje arasından ekip başı Nizam Onur Sönmez (İTÜ), Hüseyin Furkan Balcı (OGÜ, İTÜ), Tevfik Saygın Özcan (İTÜ), Derya Uzal (İTÜ) ın inovatif ve sıradışı üretim yöntemi ile farklı bir öneriyi gündeme getirdikleri projeleri birincilik ödülüne layık görüldü. UNESCO’nun hem kültürel, hem doğal miras listesinde yer alan Pamukkale-Hierapolis termal-arkeolojik alanının mekânsal niteliğinin uluslararası düzeyde kamusal alan lehine geliştirilmesine yönelik mimari tasarım öneri projelerinin arasından, 1. 2. ve 3.lük, ödüllerinin yanı sıra 5 ayrı mansiyon ödülü, bir satın almaya değer görülen eser ile 2 öğrenci katılım ödülü belirlendi.

DEGİAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI