Denizli Emniyeti Uyuşturucu Tacirlerini Köşeye Sıkıştırdı

Denizli Emniyeti Uyuşturucu Tacirlerini Köşeye Sıkıştırdı

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri bir ilke daha imza attı.

Daha önce bir çok kez başarılı narkotik operasyonlarının gerçekleştirildiği Karşıyaka Mahallesi’nde bu kez de uyuşturucu madde ticareti yapan kadın şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Eşleri, aile bireyleri uyuşturucu madde suçlarından ceza evinde bulunan kadın uyuşturucu tacirleri yazın gelmesiyle sokaklarda toplanarak sosyal etkinlik yapan mahallelinin arasına karıştılar.Komşu kadınların ve çocukların gölgesinde dikkat çekmediklerini sanarak tanıdık, ahbap gibi gelen müşterilere uyuşturucu madde pazarlamaya başladılar. Bölgedeki kontrollerini sürdüren sivil narkotik ekipleri mahallede uyuşturucu madde satışı yapılan adresleri tek tek tespit etti. Takibe alınan şüphelilerden uyuşturucu madde temin eden 41 kişi satın aldıkları uyuşturucu maddelerle birlikte yakalandı.

Yaklaşık 1 aydır devam eden çalışmaların sonunda operasyon için harekete geçen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Karşıyaka’da uyuşturucu madde saklanan, satışı yapılan adresleri ablukaya aldı. Polis operasyonları esnasında zulaladıkları uyuşturucu maddeleri dökerek imha edebilmek amacıyla banyo ve tuvaletlerine geniş çaplı özel gider düzenekleri yaptırılan evlere suç unsurlarının yok edilmemesi için hızla girilerek, şüpheliler etkisiz hale getirildi.Arama yapılan adreslerden birinde banyo gider borusunun içine atılarak yok edilmeye çalışılan 363 adet ecstasy hap görevlilerce çıkartıldı.

Operasyon kapsamında yürütülen çalışmalarda toplam 430 adet ecstasy hap geçirildi. Suç geliri olduğu değerlendirilen yaklaşık on bir bin (11.000) TL ile dolar ve euro cinsinden dövizlere el konuldu.

Göz altına alınarak adli mercilere sevk edilen dört (4)’ü kadın, bir (1)’i erkek beş (5) şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI