Reklamı Geç

KİTAPLARIN DÜNYASINA YOLCULUK

Kitapları seviyor musunuz? O halde bütün hayatınız boyunca mesut olacaksınız demektir. (Jules Clarette)

KİTAPLARIN DÜNYASINA YOLCULUK

Bugün saraykoy.com olarak objektiflerimizi kitapların dünyasına çevirdik.

İlçe Halk Kütüphanesini yeni yerinde inceledik. Daha önceden ilçemiz kütüphanesi Halk Bankası’nın üzerinde yer alıyordu. Eski bir yapı olduğu için kasvetli bir havası vardı. Okuyucular, ‘kitabımı bir an önce alıp çıkayım.’ düşüncesindeydi.

Sarayköy Kültür Merkezi’nin yapılmasıyla birlikte ilçemiz kütüphanesi kültür merkezine taşındı. Yeni binada okuyucularının hizmetine açıldı. Sizler için kütüphaneyi gezip, görevli memurlardan bilgi aldık.

Kütüphaneye girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey, ortamın ferahlığı ve çocuklar için yapılmış, rengarenk kitap okuma bölümü oldu.

Okuyucuların kendilerini iyi hissetmeleri için her şey düşünülmüş.

Bu bölümde araştırma yapabilmeniz için 3 tane bilgisayar bulunuyor.

Görevli memurun masası ve kütüphane müdürünün odası bu bölümde yer alıyor. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek adına renkli masalar, renkli bir kitaplık oluşturulmuş. Anaokulu bölümü ve Okul öncesi bölümü bu kısımda…

Diğer bir kısım da ise yetişkinler bölümü yer alıyor. Burası diğer kısıma göre daha geniş.

Kitaplar, türlerine göre ayrılmış. Sizin işinizi kolaylaştırmak, aradığınız kitaba kavuşmanızı sağlamak için kitaplıkların başında türü belirtilmiş. Aldığımız bilgilere göre 400 ün üzerinde yeni kitap eklenmiş.

Kütüphane de hala boş raflar var. Kütüphanemizi zenginleştirmek adına sizlerde evlerinizde bulunan okuduğunuz kitapları bağışta bulunabilirsiniz veya yeni kitaplar alarak boş kalan rafları siz doldurabilirsiniz.

Bu kütüphane bizim! Bu rafları birlikte dolduralım... Kitap bağışlarınız için Sarayköy Halk Kütüphanesi'ne gidebilirsiniz veya kitapları gönderebilirsiniz...

Çalışma masaları bu kısımda yer alıyor. Kütüphanenin temizliği günlük olarak yapılıyor. Kütüphane klimalı ve okuyucuların konforu için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Sabah 8 de açılıp, akşamüzeri 17.00’da kapanıyor. Pazar ve pazartesi günleri ise kapalı. İlçemiz Halk Kütüphanesi, sizleri bekliyor. Çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığı edindirmek , onunla keyifli bir zaman geçirmek için çocuğunuzun elinde tutun ve kitaplarla tanıştırın. Kitapları tanımasına, keşfetmesine izin verin. ‘ Kitap oku!’ yerine ‘kütüphaneye gidelim birlikte üye olalım.’ dediğiniz  an büyük değişime gözlerinizle şahit olacaksınız.

Ve Sürmanşet... 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM