İl Müftülüğü Personeli ile Engelli Vatandaşlar İftar Sofrasında Buluştu

İl Müftülüğü Personeli ile Engelli Vatandaşlar İftar Sofrasında Buluştu

Polisevi’nde düzenlenen iftar programına Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Müftüsü Mehmet Aşık ve eşi Hamiyet Aşık, İl Müftü Yardımcıları Hasan Hüseyin Palabıyık, Hamide Belgrat, Merkezefendi İlçe Müftüsü Talat Özmet, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi Müdürü Mevlüt Arman, il ve ilçe müftülüğü engelli koordinatörleri, müftülük personeli ve aileleri, ilimizde faaliyet gösteren engelli derneklerinin başkanları, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Vali Yardımcısı Halil Canavar ve İl Müftüsü Mehmet Aşık, iftar öncesi masaları dolaşarak engelliler ve aileleriyle ilgilenerek sohbet etti.

Akşam ezanın okunmasıyla İl Müftülüğü Uzman Vaizi Hasan Sözer tarafından yapılan iftar duasının ardından oruçlar hep birlikte açıldı. Emekli İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Ortanca tarafından yemek duası yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık, "Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) bir hadisi şerifinde, ‘Oruçlu için iki sevinç ânı vardır: Biri, orucu açtığı yani iftar anındaki sevinci; diğeri de Rabbine kavuştuğu anki sevincidir.' Şu an bu iftar vaktinde küçük, tatlı, bir sevinç yaşadık. İnşallah Cennette Rabbimize kavuşunca da ikinci sevincimizi yaşayacağız. Ecdadımız iftar sofrasına misafir olanlara dua ederdi. Ben de sizlere dua ediyorum. Bu Ramazan ayında davetimize icabet edip bizi kırmayarak buraya kadar geldiniz, soframıza şeref kattınız, bizlere ayrı sevinç yaşattınız, Allah razı olsun. Allah birlik beraberliğimizi daim eylesin. Şimdiden Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı canı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Vali Yardımcısı Halil Canavar da, "Denizlimizin en uzak mahallesine kadar din hizmetleri yürütme görevini icra eden Değerli İl Müftümüz, rehberliğinde müftülük çalışanlarımız ve engelli kardeşlerimiz ile ailelerinin katılımıyla kurulan bu iftar programında bulunmaktan büyük sevinç duydum. Sizlerle aynı sofra etrafında buluşmaktan dolayı mutlu oldum ve bu güzel ortamın oluşturulmasından dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İslam tarihine bakıldığında Peygamber Efendimiz'in (sav) önemli görevler verdiği engelli sahabileri vardı. Muaz bin Cebel (ra)'ı Yemen’e vali olarak göndermiştir. Engelli sahabilere her daim önemli görevler vererek sosyal hayatta aktif rol almasını sağlamıştır. Bu vesileyle yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ederim." dedi.

Konuşmaların ardından engelli derneklerinin başkanları, engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin düzenlenen iftar programı için İl Müftülüğüne teşekkür etmesiyle program son buldu.

Denizli İl Müftülüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Süreci en az zararla yöneten ülkeyiz"
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş