Reklamı Geç

PAÜ’den Bir İlk “Atıkmatik Projesi”

Pamukkale Üniversitesinde çevrenin korunmasına yönelik olarak geri dönüşüm konusunda önemli bir proje daha hayata geçti.

PAÜ’den Bir İlk “Atıkmatik Projesi”

Göreve geldiği günden bugüne Pamukkale Üniversitesinin fiziki, teknik cihaz ve altyapı, araştırma altyapısı gibi geliştirme projelerinin yanında sosyal sorumluluk projeleriyle sokak hayvanlarına ve doğayı korumaya yönelik çalışmalara imza atan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Pamukkale Üniversitesi Yönetimi, “Sıfır Atık” projesine Atıkmatikler ile katkı sunuyor. Geri dönüşümü teşvik etmek ve doğayı korumak amacıyla Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesinde farklı ve yeni bir hizmet olan, atıkları ayrı toplamayı özendiren yeni bir uygulama başlatıldı.

“Kaynaklar Daha Verimli Kullanılsın”

Konu ile ilgili olarak Pamukkale Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Hüseyin Bağ şu açıklamalarda bulundu: “Bu proje, Cumhurbaşkanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığımız tarafından yürütülen ve 2020 yılından itibaren yürürlüğe girecek olan Sıfır Atık Yasası ve bununla ilişkili olarak yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında üniversitemiz için uygulamaya geçirilmiş bir çalışmadır. Sıfır Atık, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir. Bu bağlamda kampüsümüz içerisindeki öğrenci yoğunluğu ve oluşan günlük atığın miktarı düşünüldüğünde hem çevremiz hem de yaşadığımız yer kürenin daha sağlıklı bir geleceğe sahip olması için bu ve benzeri projelerin çok değerli olduğunu düşünüyorum”. Aynı zamanda Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan tarafından çok büyük önem atfedilen ve desteklenen Sıfır Atık Projesi kapsamında farklı projelerin de üniversitemizde yavaş yavaş hayata geçirildiğini ve önümüzdeki günlerde de yeni ve farkındalık meydana getirecek projelerin uygulamaya geçirileceğini ifade etti.

Pamukkale Üniversitesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM