Reklamı Geç

Üniversiteliler 'İş Kulübü' ile İş Hayatına Hazır

Denizli Gençlik Derneği ve İŞKUR ortaklığıyla 'İş Kulübü' eğitimleri başlıyor.

Üniversiteliler 'İş Kulübü' ile İş Hayatına Hazır

Denizli Gençlik Derneği Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ile yürüttüğü proje kapsamında düzenlediği Ücretsiz KPSS ve ALES kurslarından sonra hız kesmeden İŞKUR ortaklığıyla 'İş Kulübü' eğitimlerine 13 Mayıs Pazartesi günü Denizli İşkur İl Müdürlüğünde başlıyor. Denizli Gençlik Derneği Kariyer Atölyesi biriminden yapılan açıklamada, "Öğrencilerimiz İş Kulübü'ndeki eğitimler sayesinde sektördeki gerçeklerle erkenden yüzleşebiliyor ve iş hayatına hazır hale geliyor" dedi.

Denizli İş Kulübü Lideri tarafından Pamukkale Üniversitesi'nde veya farklı şehirlerde üniversitelerde okuyan öğrenci, mezun olmuş öğrencilere 5 gün boyunca meslek ve kişilik testleri, özgeçmiş hazırlama, hedefleri belirleme, iş arama becerilerini geliştirme, iş görüşmesi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler, mülakat sırasında sıkça sorulan sorular, dijital kimlik oluşturmanın önemi başlıklı eğitimler verildi. Ücretsiz verilen eğitimler sonrasında katılım sağlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanıyor.Verilen eğitimlerin öğrencilere iş hayatında büyük yardımcı olacağı düşünülüyor.Başvurular Denizli Gençlik Derneği sosyal medya hesaplarında yer alan linklerden yapılabiliyor.

"ÖĞRENCİLER PROFESYONEL HAYATIN GERÇEKLERİYLE YÜZLEŞİYOR"

Denizli Gençlik Derneği Kariyer Atölyesi biriminden yapılan açıklamada, "Denizli İŞKUR ile ortak yürüttüğümüz İş Kulübü programında verilen eğitimlerle amaçlanan özellikle öğrencilerimizin iş hayatına girdikleri zaman sadece üniversitedeki teori ve uygulama kısmındaki bilgilerle kalmayıp, profesyonel hayatta da nelerle karşılaşılabileceği gerçeğiyle yüzleştirmek. Biz bunu hedefliyoruz ama İŞKUR da bu yönde Türkiye'nin dört bir tarafında çok güzel eğitim programları düzenliyor ve üniversitelerle işbirliği yapıyor" Herkesin üniversite yılları çok değerli üniversite hayatımızda mutlaka birtakım tecrübeler elde ediyoruz ama iş hayatının gerçekleriyle yüzleşemiyoruz. Sektör bambaşka bir ortamdır. Özellikle öğrenciler üniversite ortamından çıktıktan sonra iş hayatında karşılaştıkları gerçeklerle beraber bazen şaşırabiliyorlar. Burada almış oldukları eğitimler onlar için çok faydalı olacaktır. Bu eğitimin gerçek etkilerini iş hayatına girdikten sonra görecekler. Eğitimler uygulamayla beslenerek öğrencilere sunuluyor dolayısıyla burada öğrendiklerini iş hayatında da uygulayabilecekler.

"ÖĞRENCİLERE İYİ BİR REFERANS OLACAK"

Eğitimler sonrasında alınan sertifikaların öğrenciler için iş hayatlarında iyi bir referans olacağını dile getiren Kariyer Atölyesi koordinatörü "İş hayatında işverenler deneyime çok önem verirler. Öğrencilerin staj, uygulama derslerinde olduğu gibi bu tarz belgeler de çok önemli bir referans kaynağıdır. Öğrencileri öne geçirecek olan eğitim programları, stajlar ve yapmış oldukları uygulamalardır. Öğrenciler bu tarz eğitim programlarına mutlaka katılmalılar. Sadece üniversite eğitimi yeterli olmuyor. İş hayatı bambaşka bileşenleri de beraberinde getiriyor. Öğrencilerin ileride sürprizlerle karşılaşmaması için bu tarz eğitimlere katılmalarını tavsiye ediyoruz profesyonel anlamda gelişebilmeleri noktasında çeşitli eğitim programlarıyla buluşturuyoruz ve Denizli Gençlik Derneği olarak buna devam edeceğiz. Sektör profesyonellerini davet edip üniversitemizde ağırlamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Denizli Gençlik Derneği İŞKUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ