Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa’da Staj Yaptılar

Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa’da Staj Yaptılar

Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajans tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “ABS Fren Sistemlerinin Bakımı ve Onarımı Stajı” projesi ile ÇEKYA Prag şehrinde stajlarını tamamlayan öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

Ziyarette Okul Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, Motor Teknolojisi Öğretmeni Tefik Karataş, öğrenciler Suavi Can Türkmen, Enver Güldem, Berkay Topcu, Ramazan Emir Öz, Emrah Miran, İbrahim Görkem İbiş, İsa Berhan Kocabaşcı, Remzi Batuhan Yağcı, Kerim Turan ve Ahmet Umul hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “AB Erasmus+ projesi kapsamında mesleki eğitim öğrencilerimiz Çekya’nın Prag şehrinde bulunan Stretni Skola Automobilni a İnformatiky Meslek Lisesinde staj eğitimi aldılar. Skoda Otomobil Fabrikasına ziyaret ve inceleme gezileri yapma şansı buldular. Çekya Prag şehrinde yaptıkları staj öğrencilerimizin geleceği ve mesleki gelişimleri açısından çok önem arz ediyor. Başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimizi hazırlamış oldukları projeden dolayı kutluyorum. Meslek eğitime büyük önem veriyoruz. Bundan sonraki süreçte bu ve buna benzer projelerimizde artış olacak. Bu tarz etkinliklerle mesleki eğitim alan öğrencilerimiz aldıkları eğitimlerin öneminin daha da çok farkında oluyorlar. Projenin ikinci etkinliği ile okulumuz haziran ayı içerisinde Romanya’nın Bükreş şehrine gidecekler” dedi.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz günün anısına öğrencilere hediye verdi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI