Reklamı Geç

Ayşe Yusuf Erdemir Anaokuluna Çevre Beratı

Ayşe Yusuf Erdemir Anaokuluna Çevre Beratı
Bu içerik 208 kez okundu.

İlimiz Merkezefendi Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan “Sıfır Atık Projesi’’ ne ilişkin bugüne değin çevreye duyarlı etkinlikleri ve örnek çalışmaları ile Çevreye Duyarlı Okul seçilerek Çevre Beratı almaya layık görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sıfır Atık Projesi”ndeki başarısıyla öne çıkan ülke genelindeki 1000 okuldan 40 okul içinde yer almayı başararak “Çevre Beratı” ödülüne layık görülen Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu Müdürü Feyza Pınar Ünal’ı makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı konuşmasında “Ülke genelinde farkındalık oluşturma, çevre sorunlarına dikkat çekme, çevre bilincini geliştirme adına; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün okul ve kurumlarda “Sıfır Atık Projesi’ne ilişkin çalışmalar yapıldı, okullarda yapılan bazı fiziki düzenlemelerin yanı sıra öğrencilere çevre bilincini geliştirmeye yönelik eğitimler verildi.

Yürütülen bu çalışmalar neticesinde “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili başarılı çalışmalar yapan ve yaptığı etkinliklerle öne çıkan okulların bakanlık tarafından değerlendirilmesi, ülke genelindeki tüm okullar arasından çalışmaları örnek teşkil eden 40 okul belirlendi ve “Çevre Beratı” ödülüne layık görüldü. İlimiz Merkezefendi Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu 40 okuldan biri seçilerek Çevre Beratı Ödülü almaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ankara’da düzenlenen törenle Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk’tan ödülünü aldı. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ayşe Yusuf Erdemir Anaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL