Reklamı Geç

MUHTARLIĞA ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Bugün, Bala Mahallesi Muhtarı Salih Büyüktarakçı’yı ziyaret ettik.

MUHTARLIĞA ADANMIŞ BİR ÖMÜR
Bu içerik 1522 kez okundu.

Bala Mahallesi Muhtarı Salih Büyüktarakçı’yı arkadaşları ile birlikte Hüseyin Kuş Parkı’nda sohbet ederken yakaladık. Bizi güler yüzlü bir şekilde karşıladı.

Muhtarlığın 35. Yılı

Bala Mahallesi Muhtarı Salih Büyüktarakçı 1984’ten beri Bala Mahallesi’nin muhtarlığını yapıyor. Vergi dairesinden emekli olan Büyüktarakçı, çalışma hayatı süresincede halkla iç içe olmuş. Sorunlarını çözmeye çalışmıştır. Büyüktarakçı, “ 35 yıldır mahallemize hizmet ediyorum. Muhtarlara maaş getirilmesinin ardından karşıma aday çıkmaya başladı. Bu seçim süresince broşür bastırmadım. Hiçbir yerde boy boy resimlerim olmadı. Ev ziyaretlerine gitmedim. Ben seçmenime sonuna kadar güvendim. Bala Mahallesi’nde 3600 seçmen var. Ben ne zaman arasalar telefonumu açtım. Geldiklerinde beni muhtarlıkta buldular. Beni destekleyen ve desteklemeyen tüm Bala Mahallesi sakinlerine saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Eskimeyen Dostluk

Bala Mahallesi Muhtarını, Aşağı Mahalle’de yıllarca muhtarlık yapmış olan Tuncay Ünsoy ile koyu bir sohbette yakaladık. Aşağı Mahalle eski muhtarı Tuncay Ünsoy, “ Ben kendimi bildim bileli Salih ile arkadaşım, ona güvenim de inancım da sonsuz. Biz hep birbirimize destek olduk. Ölene kadar da olacağız. Seçmenimizin iyi gününde de kötü gününde de yanında olduk. Bana göre Salih’in başarısı buradan geliyor.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı