Reklamı Geç

BABADAN OĞULA EN GÜZEL MİRAS

Bugün öğleden sonra Aşağı Mahalle muhtarı Deniz Ünsoy’u ziyaret ettik. Tebrik edip hem kendisiyle hem babasıyla sohbet ettik.

BABADAN OĞULA EN GÜZEL MİRAS
Bu içerik 2920 kez okundu.

Tuncay Ünsoy, 1976’dan bu yana 43 yıl boyunca Aşağı Mahalle’nin muhtarlığını yapmıştır. 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde bayrağı oğlu Deniz Ünsoy’a teslim etmiştir. İlçemizin sevilen esnaflarından Tuncay Ünsoy, muhtarlara maaş bağlanmadan önce olan seçimlere kadar karşısında bir aday olmadığını, maaş bağlandıktan sonra adayların arttığını, yıllarca gönüllü olarak mahallenin işleriyle ilgilendiğini, kapısının her zaman açık olduğunu, kimseyi geri çevirmediğini belirtti. O zamanlar bilgisayar olmadığı için dosyalar ile tek tek uğraştığını, muhtarlığa gelen mektupları evlere bizzat kendisinin ulaştırdığını Aşağı Mahalle’deki her hanede kimin oturduğunu bildiğini söyledi. 78 yaşında olan eski muhtar Tuncay Ünsoy, gençlerin önünü açmak gerektiğini düşündüğü için aday olmadığını söyledi.

 

Tunca Ünsoy, “ Seçimlerde kazanan oğlum olmasaydı, yine mutlu olurdum. Seçilen muhtarı sonuna kadar desteklerdim. Yıllarca hiçbir karşılık beklemeden mahallemize hizmet ettik. Şimdi sıra gençlerde… Oğluma güveniyorum. “ dedi.

‘Babamın meyvesini yiyiyoruz”

Aşağı Mahalle’nin yeni muhtarı Deniz Ünsoy, “ Babam, Aşağı mahalle’de yıllarca esnaflık yaptı. Bakkal işletti. Ardından kahve işletti. Ondan çok şey öğrendim, çevrem sayesinde arttı. Bizim gönlümüzde kapımızda tüm mahalle sakinlerine sonuna kadar açık. Biz kendimize ve dostlarımıza güvenerek bu yola çıktık. Şükürler olsun her gittiğimiz evde kapılar ardına kadar açıldı. Güler yüzle karşılandık. Bizim için mahallemizin huzuru her şeyden önde gelir.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nurı Vural Odabaşı.     2019-04-14 Helal olsun babasına ve oglunada. Başarıların devamını diliyorum. Tebrıkler kardesım. Kolay gelsın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı