Reklamı Geç

ACIPAYAM İYİ DEĞİL !

Dün bir paylaşım yapmıştım Çadırda kalan Acıpayamlılar yetkililerden bir açıklama bekliyor diye. Bugün bana özelden bir mesaj ve fotoğraflar geldi.

ACIPAYAM İYİ DEĞİL !
Bu içerik 1427 kez okundu.
     Dün bir paylaşım yapmıştım Çadırda kalan Acıpayamlılar yetkililerden bir açıklama bekliyor diye. Bugün bana özelden bir mesaj ve fotoğraflar geldi. Hayırsever bir vatandaşımız elinden geldiğince bişeyler yapmaya çalışmış Allah ondan razı olsun. Şimdi onun gözlemlerini,yazdıklarını ve gönderdiği fotoğrafları olduğu gibi paylaşıyorum ve sivil toplum örgütlerini ve hayırseverleri insanlık görevine davet ediyorum.
İşte o isminin fazla dillendirmek istemeyen hayırseverden bana gelen o yakarış ve altındaki imzası. Aslında hepimiz onu çok iyi biliyoruz. Sağol varol ilhan abi. 
Mustafa Ünal
 
“Mustafa’m 
Depremden sonra depremzedeler senin de belirttiğin gibi yetkililerden bir açıklamayı dört gözle bekliyorlar. 
Toplu olarak çadırlarda yaşayan Kırca köyünü eşimle birlikte sık sık ziyaret ediyoruz. 
İnan’ın insanlar çok zor durumda. Çamaşırları dağ gibi yığılmış,erkeklerin ve bayanların ayrı ayrı banyo yapacakları doğru dürüst bir yerleri yok. Bu gün itibarı ile Üç hafta  olan deprem sonrası insanlar hala çadırlarda umutsuz bir bekleyiş içersinde. Yetkililerden en  azından konteynırların ne zaman geleceği hakkında bilgi bekliyorlar. 
                                                  Seçimden sonra adeta unutuldular. 
Yıkılan evlerinin malozları  bir yandan temizlenirken bir yandan da yerine nasıl bir ev yapacaklarının umutsuz bir bekleyişi içindeler. Bu konu ile ilgili de hiçbir bilgilendirme yok. 
Tek tesellimiz can kaybının olmayışı ve artçı depremlerin kesilmesi. 
Tüm beklentimiz bu umutsuz bir beklenti içinde olan Oğuz Kırca Yassıhöyük Apa Taraş Karahöyük Ucarı Yeniköy ve kısmen de Acıpayamın yıkılan ,oturulamaz raporu verilen evlerinin akibeti ne olacak. Yerine nasıl ve ne şekilde bu insanlar ev sahibi olacaklar. 
Bu bölgenin Afet bölgesi ilan edildiğine dair duyumlar var. Bu ilan ile insanlar ne gibi kazanımlar elde edecek. Yok sa bu kanunlarda yazıldığı gibi Afet bölgesi ilanı değil de başka bir ilan şekli mi?
Cevaplanması gereken bir çok sorunun cevaplanmasını bekliyor tekrar halkımıza büyük geçmiş olsun diyorum. 
Naçizane bende elimden geldiğince gücümün yettiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Şimdilik yanlız Kırca mahallesinde çamaşır yıkama ve deterjan işini çözmeye çalıştık. Ama yapacak daha çok iş var. 
Saygı ve sevgilerimle”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı