Reklamı Geç

Paü’de Fizyoterapistler Günü Etkinlikleri

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Üniversite çalışanlarını “Sağlık İçin Hareket Et” Etkinliğinde buluşturdu.

Paü’de Fizyoterapistler Günü Etkinlikleri
Bu içerik 230 kez okundu.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ummuhan Baş Aslan günün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı açıklamada; “Dünyada 100 yılı aşkın süredir var olan fizyoterapistlik mesleği yaklaşık 50 yıldır icra edilmektedir. Fizyoterapist; mesleğe özgü ölçme ve değerlendirme yöntemleri ile hasta, engelli ve sağlıklı bireylere fizyoterapi ve rehabilitasyon programları planlayan ve uygulayan mesleki otonomiye sahip bir sağlık profesyonelidir.” dedi.

Çocuk, erişkin, yaşlı tüm bireylerin düzenli olarak fiziksel aktivite yapmaları gerekir. Fizyoterapistler, fiziksel aktiviteyi yaşamın bir parçası haline getirmeye yardımcı olurlar. Bu çerçevede bugün okulumuzda 4 farklı etkinlikte Klinik Pilates, Yoga, BETY (Bilişsel Egzersiz Terapi Yaklaşımı) ve Restoratif Yoga ile personelimizi buluşturduk. Bunun yanı sıra yüksekokulumuzun 4.sınıf öğrencileri, düzenli fiziksel aktivite yapmanın önemi konusunda farkındalık yaratmak için Üniversite yerleşkesinde broşür dağıttılar.

8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı