Reklamı Geç

“My Art and Me” Erasmus+ Proje Ortaklarımızı Ağırlıyoruz

Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi, Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Protekiz, İtalya, Yunanistan ve Romanya’dan dört okulun ortak olduğu “My Art and Me” (Sanatım ve Ben) isimli Erasmus + proje ortaklarını ilimizde ağırlıyoruz.

“My Art and Me” Erasmus+ Proje Ortaklarımızı Ağırlıyoruz
Bu içerik 205 kez okundu.

Bir hafta süre ile ilimizde çeşitli etkinliklerde ve ziyaretlerde bulunacak 8 öğretmen ve 13 öğrenciden oluşan proje ekibi ilk etkinlik olarak projeye ev sahipliğini yapan Merkezefendi Ahmet Yesevi İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen sergiye katıldılar.

Avrupa’nın 4 farklı ülkesinden gelen öğretmen ve öğrenciler final sergisinde ebru, hat, seramik ve el sanatları ile tanıştılar. Ayrıca ebru sanatını deneme fırsatını yakaladılar. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, proje ortağı olan öğretmenleri makamında kabul etti. “My Art and Me” isimli Erasmus + stratejik okul ortaklığı projesine 2017 yılında başlandığını belirten Müdür Oğuz “Proje kapsamında Portekiz, Yunanistan, İtalya ve Romanya ile okullarımız bugüne kadar beş hareketlilik gerçekleştirdi. Projenin Türkiye hareketliliği kapsamında bir hafta süresince okullarımız misafirlerimizi ilimizde ağırlayacaklar. Bu süre zarfı içerisinde çeşitli kültürel geziler ve toplantılarla ülkeler arası paylaşım ve etkileşimlerini artıracaklalar. “My Art and Me” (Sanatım ve Ben) projesi ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızı gelecek nesillere aktarmak hedeflendi. Projemiz kültürel paylaşımlarla “Büyük Dünya Kültürü” oluşturma ve “Dünya Vatandaşı” olma vizyonunu öğrencilerimize sunmaktadır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı