YAŞLILAR HAFTASI (Yaşam her yaşta güzeldir)

Bu hafta Yaşlılara Saygı Haftası, İnsan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir.

YAŞLILAR HAFTASI (Yaşam her yaşta güzeldir)

    Bu hafta Yaşlılara Saygı Haftası, İnsan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.

Bizde bu özel hafta sebebiyle Sarayköy’ün köklü esnaflarından Rahmetli Helvacı Hüseyin Güler’in eşi Latife teyzemizle “Geçmişten Bugüne Sarayköy” konulu keyifli bir video çekimi yaptık. Latife Teyze, “ Eskiden komşularımız vardı. Eskiden dostluk vardı. Şimdi kimse gelip gitmiyor. ‘Nasılsın?’ diye soran olmuyor. Gençliğinizin kıymetini bilin. Ben gençken böyle değildim. Gören bir daha dönüp bakardı. Yaşlanınca kulağın duymuyor, gözün görmüyor, elin ayağın tutmuyor. Şimdilerde yaşlılara kimse hürmet etmiyor. “ dedi.

Rahmetli Helvacı Hüseyin Dedemizin oğlu Hüseyin Güler’e dükkanında bizi misafir ettiği için Latife Teyzemiz’e videomuza renk kattığı için teşekkür ediyor ve ellerinden öpüyoruz.

Bizlerde tüm yaşlılarımızın  Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımızla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyoruz.

 

AYRINTILAR VİDEO HABERİMİZDE:

 

yaşam saraykoy saraykoy haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
SARAYKÖY'DE BULUNAN TERMAL YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!
LODOSLU HAVAYA DİKKAT!