Reklamı Geç

Türkiye Üniversitelerarası Kickboks Şampiyonası’ndan PAÜ 6 Madalya ile Döndü

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Üniversitelerarası Kickboks Şampiyonası’ndan PAÜ Kickboks Takımı 6 madalya ile döndü.

Türkiye Üniversitelerarası Kickboks Şampiyonası’ndan  PAÜ 6 Madalya ile Döndü
Bu içerik 480 kez okundu.

89 üniversiteden 900 sporcunun katıldığı turnuvada 9 puan toplayarak dokuzuncu olan PAÜ Kickboks Takımı, çeşitli dallarda dereceye giren sporcuların kazandığı 6 madalya ile PAÜ’nün gurur kaynağı oldu.

PAÜ Kickboks Takımı sporcusu İbrahim Alperen Aydın, göstermiş olduğu başarı ve elde ettiği derece ile 2019 Temmuz ayında yapılacak olan Üniversitelerarası Avrupa Kickboks Şampiyonası’nda ülkemizi ve Pamukkale Üniversitesini temsil etmeye hak kazandı.

Antrenörlüğünü PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Gönülateş’in üstlendiği PAÜ Kickboks Takımı’nın dereceye giren sporcuları ve dereceleri ise şu şekilde kaydedildi: Runida Stochi 55 kiloda (Point) Türkiye üçüncüsü, Yusuf Asker Karabulut 57 kiloda (K1) Türkiye üçüncüsü, İbrahim Alperen Aydın 63 kiloda (KickLight) Türkiye üçüncüsü, Kaan Öz 84 Kiloda (KickLight) Türkiye üçüncüsü, Abdurrahman Karabel 89 kiloda (Point) Türkiye üçüncüsü, Yusuf Gökbağ 94 kiloda (Point) Türkiye üçüncüsü oldu.

PAÜ Kickboks Takımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı