Reklamı Geç

PAÜ’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi’nde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

PAÜ’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri
Bu içerik 284 kez okundu.

PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi adlı konferansın konuk konuşmacısı PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Durmuş Akalın oldu.

Doç. Dr. Akalın, 18 Mart Çanakkale Zaferini Anlattı

Pamukkale Üniversitesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen konferansa, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul İşler başta olmak üzere akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta Doç. Dr. Durmuş Akalın, Çanakkale Savaşı’nın sebepleri, o dönemde Osmanlı Devleti’nin durumunu ve 18 Mart günü yaşananları anlattı. Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında askerlerimizin fedakârca ve cesurca mücadele etmesinin etkili olduğuna değinen Doç. Dr. Akalın, sayıca az olmasına rağmen nitelikli ve mücadele ruhu taşıyan askerler ile bu zaferin kazanıldığına dikkat çekti. O dönemde subay kadrosunda yer alan Mustafa Kemal gibi ileri görüşlü subayların düşmanı iyi analiz etmesinin zaferi getiren bir diğer etken olduğunu vurguladı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen diğer bir etkinlik Eğitim Fakültesi tarafından Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenen Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mithat Aydın’ın konuk edildiği ‘104. Yılında Çanakkale Savaşları ve Mustafa Kemal Atatürk’ adlı konferans oldu.

Pamukkale Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL