Reklamı Geç

Hayaller Büyükşehir İle Gerçekleşiyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şehrin uzun yıllar hayali olan bir projenin daha altına imza attı. Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan "Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi" muhteşem bir törenle açıldı. Onbinlerin katıldığı program kapsamında ünlü sanatçı Buray Denizlilileri coşturdu.

Hayaller Büyükşehir İle Gerçekleşiyor
Bu içerik 126 kez okundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılış töreni muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezi olan dev tesisin açılış programına, önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iş ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. Dev tesisin 2 bin kişilik Özay Gönlüm Salonu'nda düzenlenen program, önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Denizli Belediye Başkanı olduğu dönemden fotoğraf kareleri sunumu ile başladı.

2004 ile Denizlimizde birçok ilkler başladı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi ile devam eden programın açılış konuşmasını Başkan Osman Zolan yaptı. Böyle bir tesisin Denizli'nin uzun yıllardır hayali olduğunu ifade eden Zolan, "Hayali ortaya koyabilmek ayrı bir vizyon, ayrı bir ufuk. 2004'ten sonra Nihat Zeybekci ağabeyimizin Belediye Başkanlığı görevine başlamasıyla birlikte Denizlimizde birçok ilkler başladı. İlk köprülü kavşak yapıldı, çok büyük ebatlarda yeşil alanlar yapıldı. İlk defa altyapı hamlesi başlatıldı. Çok şükür 2004’te başlayan yürüyüşle Denizlimiz birçok güzelliklere kavuştu. Sayın Bakanımız bizlere teveccüh gösterdi 2004 yılında o yürüyüşe davet ettiler. Biz de o yürüyüş içerisinde olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
SARAYKÖY’DE  SANAT ŞÖLENİ
SARAYKÖY’DE SANAT ŞÖLENİ