Reklamı Geç

SARAYKÖY PAZARINDA BAHAR HAVASI

SARAYKÖY PAZARINDA BAHAR HAVASI
Bu içerik 1138 kez okundu.

Bugün öğleden sonra Sarayköy İlçe Pazar Yerine gidip pazarcılarımızla sohbet ettik. Sarayköy pazarının nabzını tuttuk. Bugün cumartesi, ilçemizin pazarı, pazarcılarımız Denizli’nin dört bir yanından gelip sergilerini açıyorlar. Bizlerde onların sergilerine misafir olduk. 

Sebze satan teyzemiz, Yakayurt Mahallesi’nden gelmiş. Teyzemize satışların nasıl olduğunu sorduk. Teyzem, “Kızım, şükür aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. “ dedi. Pazar yeri hakkındaki düşüncelerini sorduğumuzda yazın çok sıcak olduğunu Pazar yerinin yapılmasıyla serinlik olacağını söyledi.

Balık tezgahına konuk olduk. Balıkçı ablamız, havaların ısınmasıyla birlikte balık satışlarının düştüğünü söyledi. Balık fiyatlarının bu aralar çok uygun olduğunu, hamsinin, istavritin ve çupranın tam zamanı olduğunu söyledi.

Pazar yerinde simit satan küçük delikanlılarla sohbet ettik. Satışlarının nasıl olduğunu sorduk. “Gayet güzel, okul harçlığımızı çıkartıyoruz.” dedi. Bizde simitlerinden aldık. Bir cumartesi pazarının böylece sonuna geldik.

 Pazarcılarımız, en büyük sıkıntılarının her cumartesi çadır kurmak olduğunu, Pazar yerinin yapılmasının ardından bu sıkıntıdan kurtulduklarını söylediler. Şu an tek sorunun otopark olmaması olduğunu, araçlarını koyacak yerleri olmadığını belirttiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adnan keklik     2019-03-09 Peki size pazar yerinin kapalı olmasına rağmen neden tekrar şemsiye açtıklarını da söylediler mi sizcede çok garip değil mi kapalı alanın altında çadır açılması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
SARAYKÖY’DE  SANAT ŞÖLENİ
SARAYKÖY’DE SANAT ŞÖLENİ