Reklamı Geç

TİYATRO HAYATTIR!

"Tiyatrosu olan bir ülkede kötülükler, çirkinlikler yanlışlıklar sürüp gitmez" William Hazlitt

TİYATRO HAYATTIR!
Bu içerik 433 kez okundu.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi iş birliğe ile 3 sene önce Sarayköy’de bir ilke imza atıldı. Hakkı Karaca önderliğinde Tiyatro Kulübü kuruldu. Oyunlar Sarayköy Düğün Salonu’nda izleyicilerle buluştu. Sarayköy Kültür Merkezi’nin yapılmasının ardından Tiyatro Kulübü oyuncuları olması gerektiği yere, sahnesine kavuştu. İlk başlarda sadece Sarayköy’ün merkezinde sergilenen oyunlar daha sonra Sarayköy’ün tüm mahallelerinde izleyicinin karşısına çıktı.

Tiyatro Kulübü Koordinatörü Hakkı Karaca, bugüne kadar 100’lerce tiyatro oyununu izleyicilere sunduklarını, Sarayköy Belediye başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın desteğiyle öğrencilerin Salihli’de eğitim aldıklarını, 17. Direkler Arası Seyirci Ödülleri’nde “umut vaat eden Tiyatro Grubu” ödülünü aldıklarını, yazdıkları bir çok oyun olduğunu, Denizli’de ve bir çok ilçede oyunlarıyla izleyicilerin karşısına çıktıklarını belirtti. Ayrıca Uuluslararası Uşak Festivali’nde kendi yazdıkları oyunun yer aldığını söyledi.

Her hafta Perşembe günü akşam saat 20.00’da Sarayköy Kültür Merkezi’ne giderek ücretsiz oyunları izleyip, Tiyatro Kulübü oyuncularına destek olabilir ve çocuklarınızla sevdiklerinizle eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Sarayköy Tiyatro Kulübü üniversite grubuyla birlikte 100 kişilik bir ekipten oluşuyor. Tiyatro Kulübü’ne kayıt yaptırıp bu heyecana ortak olmak isteyenler Sarayköy Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne veya Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’ne başvuruda bulunabilir.

Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
YÜREKLER AĞIZA GELDİ!
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
BAŞKAN DOĞAN’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL