Reklamı Geç

Genç MÜSİAD’ın düzenlediği “Serbest Kürsü” programlarının bu ayki konuğu, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi Gençlik Kurulu tarafından aylık olarak düzenlenen “Serbest Kürsü” programının konuğu Mehmet Akgün oldu.

Genç MÜSİAD’ın düzenlediği “Serbest Kürsü” programlarının bu ayki konuğu, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün oldu

Akgün Elektrik firmasıyla 1983 yılından bu yana, Mühendislik, Taahhüt, Proje, Pano üretimi, Enerji çözümleri ve ölçüm hizmetleri alanında faaliyet gösterdiklerini belirten başkan Akgün, “İşin özü, ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız işe aşık olmak. Severek yaptığınız her iş elbet bir gün başarıya ulaşacaktır. 36 yıldır bu bakış açısıyla çalışıyoruz. Lükse değil, personellerimize yatırım yaptık. Çalışma arkadaşlarımızla birlikte eğitimler aldık, sektörümüzdeki gelişmeleri birlikte takip ettik. Yapılacak bir işi ehline vermek en önemlisi, 250’ye yakın personelimizin hangi alanda yeteneği varsa o alanda kendini geliştirmesi için fırsatlar oluşturduk, eğitimler aldık. Başarı için her birimdeki personelimizin alanında uzmanlaşması için gerekenleri yaptık.” İfadelerini kullandı.

İş ve aile hayatının birbirinden ayrı tutulması gerektiğini belirten Başkan Akgün, “Mesai bittikten sonra işyerinizde yaşadığınız sorunları eve taşımak, ailenizi yıpratır. İkisiyle de yerinde ve zamanında ilgilenmek gerekiyor. Örneğin ailenizle vakit geçirmeniz gereken hafta sonunu işyerinde geçirmeyin. Eğer gerçekten önemli bir işiniz var ve gitmeniz gerekiyorsa hem eşinizden hem de küçük te olsa çocuklarınızdan izin alın. Aile şirketlerindeki en büyük sorun yeni kuşakların iş yaşamına dahil olmasıyla başlıyor. Bu nedenle kurumsallaşma çok önemli. Her kardeşin görev ve yetkileri olmalı bu yetkiler dahilinde şirkette karar almalıdır. Tüm ailenin şirkette tüm yetkilere sahip olması kargaşaya yol açacaktır.” Şeklinde konuştu.

Genç MÜSİAD Başkanı Yunus Çiftci, “Üyelerimizin bir çoğu ikinci kuşak, ya da yeni girişimciler. Bu nedenle uzun zamandır ticaretin içinde bulunan büyüklerimizden tecrübelerini ve tavsiyelerini dinlemek bizim için çok önemli. İş yaşamında karşımıza çıkabilecek sorunlar ya da fırsatlar konusunda bilgiler alıyor, planlarımızı bu çerçevede oluşturuyoruz.” Dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ