Reklamı Geç

Bakan Pakdemirli: "5 yıldızlı otel konforunda tesis"

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nın açılış törenine katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tesisin 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu belirterek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti

Bakan Pakdemirli:

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve bir süre önce hizmet vermeye başlayan Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nın açılış töreni yapıldı. Açılış programına Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, ilçe belediye başkanları, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Osman Zolan, "Bu dünyada yalnız değiliz" diyerek başladığı açılış konuşmasında, "Yeryüzünde diğer canlılarla birlikte yaşıyoruz. Onların varlığı aslında bizim varlığımızı da sürdürmemizi sağlıyor. Onları korumak, onların yaşam alanlarını daha düzgün halde tutmak, onların önündeki zorlukları kaldırmak veya zorluk çıkarmamak gerekiyor" dedi.

Başkan Zolan: "Ege’nin en büyüğü"

Tesisin Türkiye’nin sayılı büyüklükteki ve kapasitedeki alanlarından biri olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Ege’nin en büyüğü. 6 milyon 500 bin liraya mal oldu. Biz sokak havyalarımızın aşılanması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi noktasında 2004'ten bugüne kadar çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 33 bin sokak hayvanımızı kısırlaştırıp aşıladık. Bu hayvanlarımızı isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sahiplendiriyoruz. Bakıma muhtaç, hayatını sürdüremeyecek durumda olan hayvanlarımızı da barınma alanımızda misafir ediyoruz." Başkan Zolan, "Burada kedilerimiz, köpeklerimiz, Denizlimizin Horozu var. Tüm canlılara 7 tane veteriner hekimimiz ve 38 personelimizle hizmet veriyoruz. Buranın yapımında emek veren, katkı sağlayan başta Sayın Bakanımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımıza ve destek veren tüm vatandaşlarıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ