Reklamı Geç

2018 YKS’de Türkiye İkincisiyiz

2018 YKS’de Türkiye İkincisiyiz

2018 YKS Yükseköğretime Geçişte İl-Bölge Başarıları ve Nüfus Hareketliliği raporu Yükseköğretim Kurulu ile paylaşıldı.

Paylaşılan raporla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında ki başarıları ile ülke gündeminde olmaya devam etti. İlimiz 2018 Liselere Geçiş Sınavındaki (LGS)’ Türkiye ikiciliği unvanını, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavında da (YKS) devam ettirdi. Ülkemiz genelinde 2018 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavına giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre dağılım tablosunda DENİZLİ 587.672 ortalama ile Türkiye İkincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. İlimizden 26.564 öğrencimizin girdiği sınavda ilk yüzde 5 öğrencimiz, ilk beş binde 223 öğrencimiz yer aldı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü; eğitimde nitelik ve niceliğin artırılmasına yönelik 2008 yılında hayata geçirilen “Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP) ile 2011-2012 eğitim öğretim yılında Değerler Eğitimi adıyla hayata geçirilen “Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP)” projelerin geri dönüşlerini ulusal başarı olarak alıyor.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da başarılarımızın artarak devam edeceği inancıyla; İlimizi gururlandıran bu başarıda payı olan başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, değerli öğretmen ve yöneticilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve emeği olan herkesi kutluyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ