Reklamı Geç

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Bu içerik 204 kez okundu.

Toplumun haber alma konusunda gözü, kulağı olan basın çalışanlarının özgürce çalışıp görevlerini layıkıyla yaptığı günlerin özlemini çektiğimiz zamanları yaşıyoruz.

Dünyanın bir çok ülkesinde özgür basının toplumların gelişmişlik düzeyinin ölçüsü olduğunu biliyoruz. Oysa bizim ülkemizde gazeteciler hapislerde, sürgünlerde ve baskı altında çalışmaya zorlanıyor. Günümüzde basın çalışanlarının ya bizim dediğimiz gibi gazetecilik yaparsınız ya da yapamazsının tercihiyle baş başa bırakıldıklarını görüyoruz. Bu ancak totaliter rejimlerde karşılaşılan bir durumdur ki en hafif tarifle bu durum utanç vericidir.

Her türlü sosyal hak ve ekonomik özgürlüğü hak eden basın emekçilerinin hak ettikleri değeri alacağı ve özgürce görevlerini yerine getireceği günlerin özlemini çekiyoruz.

Gerçek demokrasilerin yaşandığı ülkelerdeki gibi ülkemizde de gazetecilerin gerçek anlamda gazetecilik yapmaları en büyük arzumuz ve topluma yapılabilecek en değerli hizmetlerden biridir diye düşünüyoruz.

Her türlü sansür, baskı, şantaj ve kumpastan uzak gazetecilik yapılacak ortamı ancak sosyal demokrasilerde mümkün olduğunun altını çizerek ; ilimizde, ülkemizde ve dünya da çalışan gazetecilerin emeklerine saygı, düşüncelerine özgürlük ve toplumun haber alma hakkının gasp edilmemesini diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, aramızdan ayrılanlara rahmet, görevini yürüten gerçek gazetecilere de başarı ve kolaylıklar diliyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı

Mahir AKBABA

Denizli CHP İl Başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı