Reklamı Geç

23.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

23.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Bu içerik 195 kez okundu.

Gazetecilik mesleğinin büyük fedakârlık istediğini ve toplumu aydınlatmak nedeniyle önem arz eden bir meslek olduğunu belirten 23.Dönem Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, “ Gecesini, gündüzüne katan, mesai kavramını toplumu aydınlatmak uğruna hiçe sayan, ailesi ve sevdiklerine karşı zamanını kısırlaştıran ve bunu toplumu aydınlatmak için yapan bir meslek elbette zordur. Bu konuda böylesine fedakâr ve cefakâr gazetecilerin toplum tarafından büyük takdir ve tebrik alması da elzemdir. Büyük riskle mücadele eden bu meslek grubunun tüm haklarını da savunmak, onların dert ve zorluklarına karşı birlik olmakta toplumun görevidir” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin çoğu zaman ötekileştirildiklerini belirten Ertemur, “Gazeteci tarafsız görüşe sahip olmalıdır. Bu durumu gerçek anlamıyla ifa etmeye çalışan birçok gazeteci, çıkarlar doğrultusunda ötekileştirilip, bildiği doğruları aktardığı ve yayımladığı için suçlu gösteriliyor. Ne yazıktır ki bu durumda gazetecinin hakları hiçe sayılıyor. Yandaş yapılmaya zorlanan da bir takım gazeteci grubu, büyük baskılar altında görevlerini sürdürmeye çalışıyor. Vatandaşları aydınlatmak adına, kalemini kullanmakta zorluk çeken gazetecilerin daha hür ve özgür yazılar yazmaları en büyük temennimizdir. Bu yanlışlıktan biran önce vazgeçilmelidir. Eski Başbakanımız Bülent Ecevit’te bir gazetecidir. Döneminde kendini en çok eleştiren Levent Kırca’yı makamında kabul ederek büyük nezaket örneği sergilemiş önemli bir devlet erkânı olarak tarihe yazılmıştır. Onun yaptığı bu geniş görüşlülük umarım günümüzün erkânlarında da görülür” şeklinde konuştu.

Son olarak sözlerini gazeteciler gününü kutlayarak sonlandıran Ertemur, “Toplumun aynası olan bu hassas meslek grubunun, kalemini özgürce kullanabilmesi, toplumu gerçeklerle aydınlatması ve toplumsal baskılara maruz kalmaması en büyük temennimdir. Bu konuda, bu değerli mesleği yapma cesaretinde bulunan, kaleminin gücünü tarafsızlık ilkesinden edinmiş tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik eder, özgürce, rahatça ve huzurlu bir biçimde görevlerini ifa edecekleri ve halkımızı sevindirecekleri haberleri yapmalarını dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı