Reklamı Geç

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den “Özel İnsanlar”a ziyaret

ENGELLİLER BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den “Özel İnsanlar”a ziyaret
Bu içerik 277 kez okundu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Özel İnsanlar Derneği’ni ziyaretti etti. Engelli vatandaşların talep ve beklentilerinin karşılanmasının birinci öncelikleri olduğunu vurgulayan Şahin Tin, “Engelliler yararına faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle işbirliğimiz devam edecek. Onlar için hep daha iyisini yapmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Özel İnsanlar Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Aysun Tonel Karaaslan ile dernek gönüllüleri ve üyeleri tarafından ağırlanan Milletvekili Şahin Tin, “Sivil toplum örgütleriyle işbirliğine büyük önem veriyoruz, ilişkilerimizi sürekli ve taze tutmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda istişarelerde bulunmak, talep ve önerilerini dinlemek için Özel İnsanlar Derneği’ni de ziyaret ettik” dedi.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE DÜZENLEMELER YAPTIK”

AK Parti hükümetleri döneminde, engellilerin sosyal hakları, yaşam koşullarının iyileştirilmesi, üretim ve sosyal yaşama katılımlarını artırmak için devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldığını ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onların talep ve beklentileri bizim birinci derecede önceliklerimiz arasındadır. Türkiye’de özellikle son 16 yılda AK Parti iktidarı döneminde önemli adımlar attık. Evde yaşlısına, engellisine bakan bireylere devlet katkısı sağladık. Bakım maaşı adı altında devlet destekleri sunduk. Her engelli bireye geçimini sağlayabileceği ölçüde maddi destek ve kolaylıklar sağlamaya çalıştık. Kamu başta olmak üzere özel sektörde çalışmaları için iş hayatındaki yasaları yeniden dizayn ettik. Cumhuriyet tarihinde engellileri kamuda en çok istihdam eden iktidar olduk. Bugün sadece kamuda görev yapan engelli memur sayısı 56 Bin’i bulmuş durumdadır” dedi.

“YETERLİ GÖRMÜYORUZ”

16 yıl boyunca yaptıkları düzenlemeleri, engelli vatandaşlara lütuf olarak görmediklerinin altını çizen Milletvekili Şahin Tin, “Bizim sizler için yaptıklarımız, hakkınız olan ama geciken konulardı. Elbette yeterli görmüyoruz. Bugün burada bulunma nedenimiz de sizlerden beklentilerinizi, önerilerinizi almak. Hep birlikte el ele vererek, işbirliği içinde sizler için hep daha iyisini yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Yarın bugünden daha iyi olsun diye uğraşacağız. Sizleri toplumun bir kesimi olarak değil, bir parçası olarak gördüğümüzü bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Özel İnsanlar Derneği Başkanı Aysun Tonel Karaaslan ve yönetim kurulu üyeleri, Milletvekili Şahin Tin’e ziyaretinden dolayı teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı