Reklamı Geç

SEVGİSİZLİK EN BÜYÜK ENGELDİR

Bugün saat 20.00’da Sarayköy Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Anma Programı yapıldı.

SEVGİSİZLİK EN BÜYÜK ENGELDİR
Bu içerik 219 kez okundu.

İşaret Dili Kulubü’nün hazırladığı programa Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan’ın katılımıyla gerçekleşti. Program,Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın işaret dili kullanarak halkı selamlamasıyla başladı.

Ahmet Necati Özbaş, evlerinde bedensel engelli bir halası olduğunu, uzun yıllar birlikte yaşadıklarını, her zaman onun bakımında yardımcı olduğunu, engellilerin ve ailelerinin çektiği zorlukları bildiğini anlattı. İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Engelli vatandaşların günlük hayatta çektiği zorlukları anlattı.

 Program boyunca işaret dili korosu sahnedeydi. Konuşulanları işitme engelli vatandaşlara işaret dili ile çevirdi. İşaret Dili Kulubü’nün hazırlamış olduğu Hakkı Karaca ve Ecem Türkmen’in seslendirdiği işaret dili korosunun çevirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.

Hakkı Karaca, solandaki izleyicilerden 1 dakikalığına gözlerini kapatmalarını istedi. Salondaki izleyiciler ilk başta anlam veremedi daha sonra “sevdiğiniz rengi, ailenizi , en mutlu olduğunuz yeri düşünmenizi istiyorum” dedi. Salon birden sessizleşti. Hakkı Karaca, “gözlerinizi açabilirsiniz, görmemek işte bu kadar zor. Hepimiz birer engelli adayıyız” dedi. Program izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Sarayköy Belediyesi İşaret Dili Kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı