Reklamı Geç

TED Denizli Koleji ve Yeşilköy İşitme Engelli Öğrencileri Dünya Engelliler Gününü Kutladı

Dünya Engelliler günü kapsamında Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri TED Denizli Koleji ile biraraya geldi.

TED Denizli Koleji ve Yeşilköy İşitme Engelli Öğrencileri Dünya Engelliler Gününü Kutladı
Bu içerik 191 kez okundu.

Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Dünya Engelliler günü kapsamında TED Denizli Koleji Kampüsü’nü ziyaret eden Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu ve TED Denizli Koleji öğrencileri; engellilerin hakları, eğitim-öğretim hayatları, yaşadıkları sorunların, sıkıntıların tek bir gün konuşulamayacak kadar önemli olduğuna dikkat çektiler.

TED Denizli Koleji, Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu ortaklığıyla yürütülen “TED’le Duyuyorum” projesi kapsamında Türk işaret dilini öğrenen TED Denizli öğrencileri işitme engelli arkadaşları ile birlikte kahvaltı yaptıktan sonra spor kompleksinde birbirinden farklı aktiviteler gerçekleştirdiler.

İşitme engelli öğrenciler için genel kültür, kişisel gelişim, toplumsal kurallar gibi konularda çektikleri kısa videoları Denizli ve tüm Türkiye’deki işitme engelli öğrencilere ulaştıran, ortak dili konuşabilmenin ve iletişimin gücüne dikkat çeken projenin bu yıl da devam edeceğine vurgu yapan okul yöneticileri projede yer alan öğrencilere, öğretmenlere teşekkür etti.

TED Denizli Koleji Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı