Reklamı Geç

ÖZKAN: 15 TEMMUZ BİR MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANIDIR

AK Parti Grup Başkanvekili- MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av Cahit ÖZKAN, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

ÖZKAN: 15 TEMMUZ BİR MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANIDIR
Bu içerik 1101 kez okundu.

AK Parti Grup Başkanvekili- MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av Cahit ÖZKAN, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

 

Özkan; “Bundan tam iki yıl önce 15 Temmuz akşamı millî iradeye karşı yeni bir darbe ihanetini yaşadık. 15 Temmuz gecesi tankların önünde, meydanlarda gençlerin olduğunu hatırlatan Özkan; “15 Temmuz akşamı milletimize olan ihaneti kusmak için kırk yıldan beri plan yapan, devletin kurumlarına sinsice sızan, kalleş, hain FETÖ Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldık. FETÖ terör örgütünün darbe teşebbüsü başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Hükümetimizi, yüce Meclisi ve millî iradeyi hedef almıştır. Milletin silahını Cumhurbaşkanlığına, Millet Meclisine ve milletimize sıkan eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) gelmiş geçmiş en hain darbe cürmünü işlemiştir. Aziz Milletimiz de, Hakk'a inanan, halka dayanan millî iradeyi canı pahasına korumuş, tarihin en kanlı darbe teşebbüsünü saatler içerisinde püskürtmüştür.” Diye konuştu.

 

15 Temmuz diriliştir

Hain darbe girişimini, millet olarak asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten Özkan, 15 Temmuz’un milli direniş günü olduğunu söyledi. AK Parti Milletvekili Özkan; “Darbe girişiminin hemen ardından 15 Temmuz’u ‘Şehitler ve Demokrasi Günü’ ilan ederek o günü resmî tatil yaptık. 15 Temmuz’u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, bayrağımızın, ezanlarımızın, demokrasimizin kurtuluş tarihini, şehitlerimizi ve gazilerimizi anma vesilesi bir millî gün olarak kutlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

MİLLETİMİZ DARBECİLERE KARŞI KARARLI DURUŞ GÖSTERDİ

Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır. Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramamıştır. Onların tankları topları uçakları varsa, meydanlardaki o milyonlarca vatandaşımızın imanı vardı. Emirleri komutanlarından almayan, millete ve devlete hizmet etmek yerine iradelerini Fethullahçı terör örgütünün başına teslim eden şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi, tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur” diye konuştu.

 

“15 Temmuz’da 81 ilde nöbete devam”

15 Temmuz direnişinin yıldönümü nedeniyle yapılacak etkinliklere davet eden Özkan, 81 ilde meydanlardaki demokrasi nöbetlerinde bulunalım dedi. Özkan:

“İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Ankara’da Kızılay 15 Temmuz Şehitler Meydanında, Denizli’mizde ise 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında olalım.81 vilayetimizdeki meydanlarda Pazar gecesine kadar sürecek, yani 16 Temmuz gece 24.00’e kadar sürecek tüm etkinliklere kalpten gelen bir şevkle katılmaya çağırıyorum.” Diye konuştu. 

 

“15 Temmuz unutulmayacak, unutturulmayacaktır”

“15 Temmuz’u Türkiye’de bir daha kimsenin darbe teşebbüsünde bulunmamasını benzer bir ihaneti aklına dahi getirmemesini sağlamanın sembolü hâline dönüştüreceğiz.” diyen AK Parti Grup Başkanvekili- MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, ”15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz’u asla unutturmayacağız.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı