Reklamı Geç

Ak Gençlik 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nü unutmadı...

KOÇ,’’BİRÇOK EMPERYALİST PLAN, BUGÜN YÜRÜRLÜKTEDİR’’

Ak Gençlik 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nü unutmadı...
Bu içerik 498 kez okundu.

Ak Parti Merkezefendi Gençlik Kolları Başkanlığı, 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü nedeniyle basın açıklaması düzenledi. Çınar Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasına Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Avukat Mert Koç, Pamukkale İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nail Şan ve İlçe Gençlik Kolları’nın Yönetimleri katıldı. Basın açıklamasını İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Mert Koç yaptı. Koç,’’10 Temmuz 1967 yılında Cenevre’de “Hukuk Yolu ile Dünya Sulhu Konferansı”’nın üçüncüsünün yapılması nedeniyle her yıl 10 Temmuz, Dünya Hukuk Günü olarak kutlanmaktadır.Öncelikle; Tüm Türk-İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizin, Doğu Türkistan, Azerbaycan, Filistin, Irak, Suriye ve Arakan’daki kardeşlerimizin Dünya Hukuk Günü’nü kutluyorum.’’ dedi.

 

‘’Ortadoğu’da ve islam coğrafyasında barışı sağlayacak hukuk nerededlr?’’

 

Emperyalist güçlerin Fetö elebaşı Gülen’i koruduğunu ifade eden Koç,‘’Dünya’da hukuk yolu ile dünya barışını sağlamayı esas edinmiş olan bir konferanstan doğan bu hukuk gününü her yıl kutlasak da; BUGÜN Filistin ve Orta doğu ülkelerine VE özellikle islam coğrafyasına baktığımızda terör ve savaştan dolayı kanın ve gözyaşının akmadığı bir gün bulunmamaktadır. Ortadoğu’da ve islam coğrafyasında barışı sağlayacak hukuk NEREDEDİR? Hukuku sadece işine geldiğinde hatırlayan, kendi icaadıymış gibi tekelinde sanan emperyalist güçlerin ülkemizde gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişiminde anayasal düzenimize nasıl kastedildiğini görmezden gelerek FETÖ elebaşını ve terör örgütünün üst düzey yöneticilerini nasıl koruduğu ortadadır.’’ İfadelerini kullandı.

 

‘’Birçok emperyalist plan, bugün yürürlüktedir’’

 

Hukuk eliyle savaşların yönetildiği ve işgal planlarının devreye sokulduğunu belirten Başkan Koç,‘’Pacta sunt servanda yani Ahde Vefa İLKESİ uluslararası hukuk kurallarının oluşmasında etkili olan bir kuraldır. Bu kuralın bağlayıcı niteliği, iyi niyet ilkesine dayanmaktadır. Ancak; Özellikle bizim coğrafyamız göz önüne bulundurulduğunda; ülkelerin ve milletlerin yok olduğu, bölündüğü, binlerce masum insanın kanının aktığı günleri yaşıyoruz. Yıllar önce konuşulmuş, tasarlanmış birçok emperyalist plan, bugün yürürlüktedir. Hukuk yoluyla barış yerine, hukuk eliyle savaşlar yönetilmekte ve işgal projeleri devreye sokulmaktadır.’’ açıklamasına yer verdi.

 

‘’Bir kez daha hatırlatmalıyız ki; dünya beşten büyüktür’’

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü hatırlatan Av. Mert Koç,‘’Kan ve gözyaşından beslenenler asla hukuk eliyle barışı sağlamak istemezler. Hukuk dışı; insan, silah ve benzeri ticaretlerde bulunarak bunlardan faydalananların samimiyetlerine ne kadar güvenebiliriz? Güçlünün hukuku belirlediği dünyada hukuk yoluyla barış sadece hayal olmaktadır. Yalnızca kendi menfaatleri söz konusu olduğunda hukukun hatırlanması ne derece doğrudur? Her türlü hukuksuzluğun mimarı olan batı ülkelerinin Dünya Hukuk Günü’nü kutlamaları oyunculuktan başka bir şey değildir! NATO ve Birleşmiş Milletler gibi esasında misyonunu tamamlamış, samimiyetini kaybetmiş dünya barışına dair kurulmuş olan organizasyonların bile, savaşın yanında yer alması bütün bu barış masallarının kuru bir aldatmaca olduğunun göstergesidir. Bugün Filistin’de, Kudüs’te yaşanan acıların vesilesiyle Bir kez daha hatırlatmalıyız ki; Dünya beşten büyüktür.’’ dedi.

 

Koç açıklamasını şu şekilde sonlandırdı:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
SARAYKÖY’DE  SANAT ŞÖLENİ
SARAYKÖY’DE SANAT ŞÖLENİ