Reklamı Geç

TEKDEN HASTANESİ KARDİYOLOJİ UZMANI DOKTOR NİHAT PEKEL’DEN BİR ÖNEMLİ OPERASYON DAHA

EGE Bölgesi ve Denizli’de gerçekleştirdiği önemli operasyonlarla adından sıkça söz ettiren Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uz.Dr.Nihat PEKEL, 40 yaşındaki Selma Doğan isimli doğuştan kalp rahatsızlığı olan bir hastaya uyguladığı özel bir işlemle bir başarıya daha imza attı.

TEKDEN HASTANESİ KARDİYOLOJİ UZMANI DOKTOR NİHAT PEKEL’DEN  BİR ÖNEMLİ OPERASYON DAHA
Bu içerik 1546 kez okundu.

EGE Bölgesi ve Denizli’de gerçekleştirdiği önemli operasyonlarla adından sıkça söz ettiren Tekden Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Uz.Dr.Nihat PEKEL, 40 yaşındaki Selma Doğan isimli doğuştan kalp rahatsızlığı olan bir hastaya uyguladığı özel bir işlemle bir başarıya daha imza attı.

1 kız çocuğu sahibi olan ve özel bir şirkette pazarlamacı olarak çalışan Selma Doğan, sol bölgesinde dayanılmaz sancılar yaşamaya başlayınca tedavi için Özel Denizli Tekden Hastanesi’ne başvurdu. Kardiyoloji Uzmanı Uz.Dr.Nihat PEKEL tarafından tahlil ve tetkikleri incelenen Selma Doğan’ın doğuştan kalp rahatsızlığı olduğu ve halk arasında pek bilinmemekle birlikte, çok ciddi ve bir o kadar da önem taşıyan kalınlaşmış kalp kası hastalığı olduğu tespit edildi.

Zaman kaybetmeden operasyona alınan Selma Doğan, cerrahi işlem uygulanmadan ‘septal alkol ablasyon’ yöntemiyle sağlığına kavuştu.

“DOKTORUM NİHAT BEY İLE TANIŞMAM BÜYÜK ŞANS”

Yıllardır kalp hastalığı şikâyetleri olduğunu söyleyen Selma Doğan, yoğun iş temposunda sağlığını ihmal ettiğini belirterek dayanılmaz ağrıları başlayınca tedavi olmaya karar verdiğini söyledi. Hastalığı ve tedavi sürecinde Doktor Nihat Pekel ile yol almasının kendisi için büyük bir şans olduğunu dile getiren hasta Doğan “Nihat Bey’in adını çok sık duyuyordum. Doğuştan gelen kalp rahatsızlığım vardı. Ama ağrılarım beni zora düşürünce doğru Tekden Hastanesi’nin yolunu tuttum. Şükür ki rahat bir tedavi süreci geçirdim. Doktorum kendine güvenen, kararlı bir hekim olmasaydı tedavimi erteleyebilirdim. Ama Nihat Bey her şeyi o kadar güzel anlattı ki iyileşeceğime bir o kadar inandım. Şimdi güzel bir karar verdiğimi düşünüyorum. Emeği geçen başta doktorum Nihat Bey olmak üzere tüm Tekden ailesine kocaman teşekkürler” dedi.

KALP KASI HASTALIĞINDA AMELİYATSIZ TEDAVİ

Sıra dışı bir vakada, sıklıkla kullanılmayan nadir bir yöntem uygulayan Kardiyoloji Uzmanı Dr.PEKEL, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tıkayıcı Kalınlaşmış Kalp Kası Hastalığı (Hipertrofik Obstrüktif Kardiyomiyopati) dediğimiz bu hastalıkta kalınlaşmıs kas dokusu sol karıncıktan kanın pompalanmasına karşı engel oluşturmaktadır. Kalınlaşan kas dokusu aort kapağın hemen altında yer almaktadır ve kanın geçişine karşı ciddi derecede engel oluşturuyor ise hastanın belirgin şikâyetleri olmaktadır. Çabuk yorulma, nefes darlığı ve göğüs ağrısı en belirgin şikâyetlerdir. Kalınlaşmış kas dokusunun cerrahi yöntemle kesilip çıkarılması uzun yıllardır uygulanagelen bir yöntemken son yıllarda kateter yöntemi ile cerrahi uygulama olmaksızın bu hastalar başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Kateter yönteminde ise cerrahi bir kesi olmadan kasık atardamarına iğne ile giriş yaptıktan sonra kalp damar anjiyosu yapılarak kalınlaşmış kas dokusunu besleyen damar tespit edilmekte ve içerisine saf alkol zerkedilerek kas dokusunun incelmesi sağlanmaktadır. Deneyimler bu yöntemin cerrahi yöntem kadar etkin olduğu ve işlem ile ilgili risklerinde cerrahi yöntem ile benzer oranlarda görüldüğünü göstermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
SARAYKÖY’DE  SANAT ŞÖLENİ
SARAYKÖY’DE SANAT ŞÖLENİ