Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Valimiz Hasan Karahan Karne Dağıtım Törenine Katıldı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Valimiz Hasan Karahan Denizli Pamukkale Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun resmi açılışını gerçekleştirerek öğrencilere karnelerini dağıttılar.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Valimiz Hasan Karahan Karne Dağıtım Törenine Katıldı
Bu içerik 216 kez okundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Valimiz Hasan Karahan Denizli Pamukkale Şefika–Hasan Ateş İlkokulu’nun resmi açılışını gerçekleştirerek öğrencilere karnelerini dağıttılar.

 

Pamukkale ilçesi Cankurtaran Mahallesinde düzenlenen törene; Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Valimiz Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş ve ailesi ile veliler katıldı.

 

Valimiz Hasan Karahan eğitime katkıların dolayı hayırsevere teşekkür ederek;” Değerli kaymakamım, çok değerli çalışma arkadaşlarım, çok değerli hayırseverimiz ve eşi, çok kıymetli Cankurtaranlı hemşerilerim, kıymetli öğrenciler hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Sayın Bakanım bugün hem 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sezonu kapanış programı hem de okulumuzun açılışını bir arada yapıyoruz. Denizli’miz gerçekten eğitimde öncü ve örnek bir şehir. Eğitimle ilgili herkesin üzerine düşen vazifeyi büyük bir gayretle özveriyle yaptığı bir şehir. Hayırseverlerimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle, okul idarecilerimizle, öğretmenlerimizle gerçekten eğitim sevdalısı bir şehir. Bu bizim için çok fazla karşılaşılmayan maalesef örneği az olan bir şehir. Onun için Allah’ıma hamd ediyorum. Gerçekten Denizli’nin bu özelliğinin diğer 81 İlimizde de örnek olmasını diliyorum. Bugün güzel bir okulun açılışını gerçekleştiriyoruz. Hayırseverimiz hayırlı bir iş yapmış. Tam bir aile dayanışması. Hanımefendi, oğlu, kendisi büyük bir özveriyle isimlerini ebediyete kadar yaşatacak bir eğitim müessesesini kurmuşlar. Hayırlı olsun Allah’ım hayırlarını kabul etsin. Denizli bu yönden de gerçekten örnek bir şehir. Ben birçok şehirde görev yaptım ama gerçekten Denizli Türkiye’de belki de dünyada eğitime destek ve katkı anlamında hayırseverlerin birbirleriyle yarıştığı tek şehir diyebilirim. Yaklaşan şehirler var ama Denizli’yi bu konuda geçecek şehir tanımıyorum. Hayırlı olsun. Yaz tatilimiz gençlerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Biz tabi durmayacağız okul eksiklerimizi tamamlayıp 2018-2019 eğitim öğretim yılını daha bir aşkla daha bir şevkle başlatacağız inşallah” dedi.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci de Pamukkale ilçesinde Şefika-Hasan Ateş İlkokulu'nda karne dağıtım töreninde, okulu eğitim camiasına kazandıran aileye teşekkür ederek, bu okullardan yetişenlerin ülkeye hizmet edeceğini dile getirerek; "Eğitim, ülkemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri, daha doğrusu en önemlisi. Onun için Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir' sözü, ne kadar da doğru sözdür. Çünkü dünyada milletler ikiye ayrılır. Bilgiyi üreten ve bilgiyi tüketen milletler. Bilgiyi üreten milletler, bilgiyi tüketen milletlere her zaman hakim oldular, her zaman onları

yönettiler, her zaman kural koyan ülkeler ve milletler oldular. Bu Aziz Millet, tarih boyunca hiç diz çökmemiş, hiç teslim olmamış, medeniyetler kurmuştur" dedi.

Denizli'ye son 15 yıl içerisinde yaklaşık 1 milyar liralık eğitim yatırımı yaptıklarını hatırlatan Ekonomi Bakanımız Zeybekci, okul sayısını 465'ten 902'ye yükselttiklerini dile getirdi. Bugün öğrencilerin karne aldığını vurgulayan Bakan Zeybekci; "Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Muhteşem bir eğitim öğretim yılı geçirdiler. Karnelerindeki notları ne olursa olsun, onlar bizim kahramanımızdır. Herkes çok iyi matematik bilecek değil, birçoğu sosyal bilimlerde de çok başarılı olabilir. Dersleri çok iyi olmayabilir, çok iyi müzisyen, ressam, tiyatrocu olabilir. Bütün bu alanlardaki başarılarını da diğer derslerden ayırmamız lazım" dedi.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Valimiz Hasan Karahan öğrencilere güzel bir yaz tatili geçirmelerini temenni ettiler. Sınıfları gezen Bakan Zeybekci ve Vali Karahan öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra, futbol, masa tenisi, resim, kitap okuma ve şiir okuma alanlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, öğrencilerle bir süre sohSunucuyu gez çalışmıyor ise resimi buradan yükleyinizbet ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Alandız Kestanesi üretime hazır
Alandız Kestanesi üretime hazır