Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Kurslara Katılan Kursiyerlere Sertifikaları Düzenlenen Törenle Verildi

Denizli’miz bu konuya hassasiyetle yaklaşıyor. Tüm arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin ve sizlerin de katılımıyla çok güzel bir netice aldık. Oranlarımız Türkiye ortalamasının çok çok üstünde. Sıralamamız çok iyi. Allah hepinize güzel günler göstersin. Hayırlı günler diliyorum. ”dedi.

Okuryazarlık Seferberliği Kapsamında Kurslara Katılan Kursiyerlere Sertifikaları Düzenlenen Törenle Verildi
Bu içerik 243 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın başlatmış ve gerçekleştirmiş oldukları "Okuryazarlık Seferberliği" kampanyası kapsamında ilimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslara katılan kursiyerlere sertifikaları Valimiz Hasan Karahan tarafından verildi.

 

Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene; Valimiz Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve çok sayıda kursiyer katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Değerli Halk Eğitim çalışanları, sevgili kursiyerlerimiz, sertifika almaya hak kazanan sevgili hanım kardeşlerimiz hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Sertifika alanları tebrik ediyoruz. Öğrenmenin yaşı yoktur. Bu yaştan sonra ben bunu yapamam, ne gerek var demediniz, inatla devam ettiniz, öğrendiniz. Hanımlarımız maşallah bu konuda bizden daha iyiler, daha çabuk, daha pratik öğreniyorlar. Eşlerinizle, evlatlarınızla hayırlı işlere vesile olursunuz inşallah. Devlet olarak bu eksiğin farkındayız. Utanç duyuyoruz. Bu zamanda hala okuma yazma bilmeyen erkek ve kadınların olması da bir ayıp olarak yeter bize. Denizli’miz bu konuya hassasiyetle yaklaşıyor. Tüm arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin ve sizlerin de katılımıyla çok güzel bir netice aldık. Oranlarımız Türkiye ortalamasının çok çok üstünde. Sıralamamız çok iyi. Allah hepinize güzel günler göstersin. Hayırlı günler diliyorum. ”dedi.

 

Denizli genelinde 16.000’e yakın vatandaşımızın okuma yazma bilmediği düşünülmektedir. İlimiz 2016 TUİK verilerine göre okuma yazma bilenlerin oranı 98,34 iken okuma yazma bilmeyenlerin oranı 1,66 olduğu belirtilmiştir. Denizli’miz Türkiye’de okuma yazma düzeyinde Türkiye 4.südür. Halk Eğitim Merkezlerimizde okuma yazma kurslarımız devam etmektedir. Son 4 Yıllık verilere bakıldığında 905 kurs açılmış olup bu kurslara 4.616 kişi katılmıştır.

 

Başlatılan Seferberlik kapsamında okuma yazma kurslarına 3.846 kursiyer katılmıştır. 1.Kademe ve 2.Kademe Okuma Yazma kursları devam etmektedir.

 

1 Ocak 2018-5 Mayıs 2018 Tarihleri Arası 645 kurs açılmış olup, 318 erkek ve 3528 kadın olmak üzere toplam 3846 kişi açılan bu kurslara katılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Alandız Kestanesi üretime hazır
Alandız Kestanesi üretime hazır