Bilim Seferberliği Denizli’den Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde, YGA’nın (Young Guru Academy) başlattığı bilim seferberliğinde pilot il olarak Denizli belirlendi.

Bilim Seferberliği Denizli’den Başladı
Bu içerik 303 kez okundu.

    Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde, YGA’nın (Young Guru Academy) başlattığı bilim seferberliğinde pilot il olarak Denizli belirlendi.

 

Proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bir ilk gerçekleştirildi. Özel tasarlanmış deneylerden oluşan, öğretici ve eğlenceli bir bilim seti olan “TWIN Bilim Seti” ilimizde seçilen 30 okula verildi. Böylelikle 30 pilot okuldaki fen derslerinde, TWIN Bilim Setleri kullanılmaya başlayacak. Denizli’de başlayan seferberlik ile bilim setleri ülke çapındaki tüm öğretmenlere ulaştırmak hedefliyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın himayesinde öncelikli pilot il olarak seçilen Denizli’de, YGA –Young Guru Academy- Bilim Seferberliği projesinin öğretmen eğitimleri yapıldı.

 

Merkezefendi Hayırseverler Ortaokulunda gerçekleştirilen öğretmen eğitimlerinin açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Prof. Doğan Cüceloğlu, Şube Müdürü Mustafa Vural, pilot olarak seçilen okulların müdürleri, bilişim teknolojileri ile fen ve teknoloji öğretmenlerinden oluşan 300 öğretmen katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “İleri ki zamanlarda ülke geneline yayılacak bir projenin bakanlığımız tarafından pilot ili seçildik. Bilişim teknolojileri ile fen ve teknoloji öğretmenlerimize yeniliklerin keşfedildiği materyallerin tanıtımı yapacağız. İlimiz ilçelerinden pilot olarak belirlediğimiz 30 okulumuza dağıtılan TWIN seti ile yüzlerce çocuğumuza bilimi sevdirmek, keşif heyecanı oluşturmak ve hayallerle nelerin başarılacağı öğretmeyi hedeflemekteyiz.

 

İlimiz tarihi ve kültürüyle; turizm ve ekonomi şehri olmasının yanında eğitim öğretim şehri olma özelliğini de taşımaktadır. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim-öğretim alanında nitelik ve nicelik çalışmalarımızı paralel olarak devam ettirmekteyiz. İl olarak başarılarımızı yükselen bir ivme ile yukarılara nasıl taşırızı ilke edindik. Okullarımızın fiziki eksikliklerini hemen hemen tamamladık. En güçlü yanımızı olan öğretmenlerimizle asıl üzerinde durduğumuz konu niteliktir. Türkiye çapında ilk uygulayıcısı olduğumuz Değerler Eğitimini tüm eğitim kademelerinde uygulamaktayız. En büyük hazinemiz olan değerlerimizden ülke, vatan, bayrak, ata ve anne-baba sevgisini ile geleceğimiz inşa için çalışıyoruz. Ayrıca bilgili, donanımlı ve kültürlü nesiller olmaları adına okuyan ve irdeleyen nesiller yetiştirmek istiyoruz. Geleceğimizi öğretmenlerimizle birlikte şekillendirdiğimizin farkındayız.

 

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu hocamızdan aldığımız birikimleri sahada en üst düzeyde uygulamaktayız. Ayrıca kendisi ve kitapları bana kişisel olarak da çok şeyler öğretti. Buradan kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Alandız Kestanesi üretime hazır
Alandız Kestanesi üretime hazır