11 YAŞINDA 20 MADALYASI VAR

11 yaşındaki karateci Melisa Çiçeker bu güne kadar katıldığı turnuvalarda toplam 20 madalya kazandı.

11 YAŞINDA 20 MADALYASI VAR
Bu içerik 400 kez okundu.

Buldan 4 Eylül Fehmi-Mehmet-Şükriye Erensoy Ortaokulu 1. Sınıf öğrencisi Melisa Çiçeker, değişik illerde katıldığı, il turnuvası, bölge şampiyonası, Türkiye şampiyonası gibi turnuvalarda 10 tanesi birincilik olmak üzere 20 madalya toplayarak kırılması güç bir rekora imza attı. En son katıldığı 31. İstanbul Boğaziçi Uluslararası Karate Şampiyonasında, 26 ülkeden 1680 sporcu arasında 32 kg kategorisinde 3. Oldu. Küçük Melisa geçtiğimiz yıl da Antalya’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında 5. olmuştu.

Melisa Çiçeker’in bu başarısı Karate Federasyonunun da dikkatini çekti ve önümüzdeki günlerde Gaziantep’te yapılacak Milli takım seçmelerine çağrıldı.

Melisa Çiçeker’in antrenörlüğünü yapan Suat Özdemir, Melisa’nın başarılarından dolayı gururlu olduğunu belirterek, küçük yaşta bu başarılara imza atan Melisa’nın ileriki yaşlarda Türkiye Karate sporunda çok daha büyük başarılara imza atacaktır. Bundan eminim” derken, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay da “Melisa Çiçeker yavrumuzun daha da büyük başarılara imza atması için belediye olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANKARA’NIN SOĞUĞUNDA DENİZLİM’İN SICAK HAVASI
ANKARA’NIN SOĞUĞUNDA DENİZLİM’İN SICAK HAVASI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü