Reklamı Geç

UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPAN ŞÜPHELİ ŞAHISLAR YAKALANDI

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik geniş çaplı narkotik operasyonu düzenlendi.

UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPAN ŞÜPHELİ ŞAHISLAR YAKALANDI
Bu içerik 439 kez okundu.

     Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik geniş çaplı narkotik operasyonu düzenlendi.

Ocak ayı içerisinde Karşıyaka bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonla ilimizde örgütlenen zehir tacirlerine ağır darbe vuran Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri bu kez de Pamukkale Üniversitesi Kampüs Bölgesi’ni yer edinmeye uğraşan uyuşturucu şebekesini lağvetti.

Yaklaşık üç (3) ay süren çalışmalarda özellikle üniversite bölgesinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şebeke üyeleri takibe alındı. Şebekeden farklı zamanlarda uyuşturucu madde temin eden aralarında öğrencilerin de bulunduğu 35 kişi narkotik ekiplerince yakalanarak soruşturma dosyasına dahil edildi. Şahısların zehir tacirlerinden aldıkları 16 paket halinde 9 gram eroin maddesine, 17 paket halinde 14 gram metamfetamin maddesine, 6 gram esrar maddesine ve ecstasy haplara el konuldu.

Uyuşturucu çetesinin tüm faaliyetlerini deşifre eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 07 Mart sabahı harekete geçti. 28 ekibin katılımı ile İl Merkezi ve Çal İlçesi’nde belirlenen adreslere eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. Kilitli çelik kapıların arkasında uyuşturucu maddeleri imha etmeye çalışan şüpheliler Özel Harekat Polislerinin koçbaşlarıyla açtığı kapılardan içeri girilerek etkisiz hale getirildi. Paketli uyuşturucuları binanın arka penceresinden dışarı fırlatan bir şüpheli de drone kamerası ile görüntülendi.

Emniyet birimlerince sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı, teknik araçlarla havadan da takibi yapılan narkotik operasyonunda hedef şahıslar (B.B), (Ç.K.), (Ş.Z.), (A.Ş), (Ş.D.), (Ç.Ç), (M.I.) ve (S.S) yakalanarak göz altına alındı. Şahısların yakalandığı adreslerde yapılan aramalarda uyuşturucu madde kullanımı, tartımı için özel olarak tasarlanmış düzenekler ve mause görünümlü hassas terazi bulundu. Satışa hazır vaziyette paketlenmiş eroin, metamfetamin,afyon sakızı, LSD gibi uyuşturucu madde türlerinin yanı sıra 2600 adet sarma sigara olarak tabir edilen doldurulmuş makaron, 7 kilogram civarında açık tütün ile nargile tütünü ele geçirildi. Şüpheli (Ş.D.)’nin ikametinde bulunan 1 adet ruhsatsız 7x65 tabanca ile mermileri ile uyuşturucu madde satışından kazanıldığı değerlendirilen 2670 TL paraya el konuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
BU GİDİŞ YAKIŞMADI!
SARAYKÖY’DE  SANAT ŞÖLENİ
SARAYKÖY’DE SANAT ŞÖLENİ