TEKDEN HASTANESİ’NDEN ENERYA’YA SAĞLIK SEMİNERİ

Türkiye ve dünyada uzman hekim kadrosu ile başarılı operasyonlara imza atan Özel Denizli Tekden Hastanesi, nitelikli sağlık hizmetinin yanı sıra koruyucu sağlık hizmeti de veriyor.

TEKDEN HASTANESİ’NDEN  ENERYA’YA SAĞLIK SEMİNERİ
Bu içerik 713 kez okundu.

      Türkiye ve dünyada uzman hekim kadrosu ile başarılı operasyonlara imza atan Özel Denizli Tekden Hastanesi, nitelikli sağlık hizmetinin yanı sıra koruyucu sağlık hizmeti de veriyor.

5 yıldır “Çare Erken Tanıda” isimli sosyal sorumluluk projesi ile özellikle kanser ve erken teşhisin önemini vurgulama hedefi ile yola çıkan Denizli Tekden Hastanesi, Denizli’de bu konuda birçok sağlık kuruluşuna da öncülük etmektedir. Son olarak Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Enerya birim müdürleri ve çalışanları ile bir araya gelen Tekden Hastanesi hekimleri, gündemdeki hastalıklar başta olmak üzere daha birçok hastalığı ve korunma yöntemlerini anlatıyor.

Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op.Dr.Burak TAMTEKİN’in konuşmacı olarak katıldığı Enerya firması sağlık seminerinde kalp hastalıkları ve korunma yolları anlatıldı.

STRES VE AŞIRI HEYECAN KALBİ YORUYOR!

Sayısız başarılı ameliyatları ile yakından tanıdığımız Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak TAMTEKİN “Uzun ve zinde bir yaşam için kalp sağlığının korunması büyük önem taşımaktadır. Geçmişte erken yaşta görülen yaşam kayıplarının büyük kısmı kalp krizlerin bağlı yaşanırken, son yıllarda beslenme tarzı, teknolojik gelişmeler, tanı ve tedavideki gelişmeler yaşam süresi uzamaktadır. Ancak elde edilen gelişmeler gençlik değil yaşlılık süresini uzatmaktadır. 50 yaş civarında görülen kalp damar hastalıkları günümüzde 30’lu hatta 20’li yaşlarda görülmektedir. Uzayan ömrün mümkün olduğu kadar sağlıklı geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için de yaşlılığın değil, gençlik döneminin uzamasına çalışmak önem taşımaktadır. Kalp-damar sağlığı açısından; stres, hızlı yaşam koşulları, sigara kullanımı ve kötü beslenme alışkanlıkları büyük risk oluşturmaktadır” dedi.

“TEKDEN HASTANESİ PERSONELİMİZ VE BİZLERİN SAĞLIK KONUSUNDAKİ DANIŞMAN HASTANESİ GİBİ OLDU”

Tekden Hastanesi ile aylar öncesinden başlattıkları bu anlamlı işbirliğinin asıl amacının insana ve insan sağlığına yapılan en büyük yatırım olduğunu belirten Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu, “Bugüne kadar kanserden korunma yolları, ofis çalışanlarında kas sağlığı, sigara ve zararları gibi birçok önemli sağlık problemini ele aldık. Bu bilinçlendirme seminerleri sayesinde personelimiz uzman hekimlerin fikir görüşlerinden rahatça faydalanabiliyorlar. Bize bu imkânı sundukları için başta Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal IŞIK olmak üzere değerli hekimlerimiz ve tüm Tekden ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANKARA’NIN SOĞUĞUNDA DENİZLİM’İN SICAK HAVASI
ANKARA’NIN SOĞUĞUNDA DENİZLİM’İN SICAK HAVASI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü